Landlord kupuje świat. Nowe technologie w grach

Z Big Data stykamy się każdego dnia choćby w czasie zakupów. Jednak polskie studio Reality Games poszło o krok dalej – wprowadziło Big Data do gry, opierając na tej technologii cały sens swojej produkcji.

Landlord kupuje świat. Nowe technologie w grach
Bartosz Stodolny

03.04.2018 12:05

Korzystacie z tej technologii każdego dnia. Wystarczy, że zamawiacie kuriera, wybieracie restaurację na wieczorną randkę, płacicie kartą w sklepie albo idziecie do banku – Big Data jest wykorzystywane z powodzeniem w biznesie, bankowości, sektorze publicznym i prywatnym, czyli wszędzie tam, gdzie powstają terabajty surowych danych. O ile przyzwyczailiśmy się już do podobnych technologii w instytucjach zarządzających pieniądzem, o tyle na polskim rynku gier Big Data to wciąż science-fiction. A w zasadzie było tak do niedawna, bo Landlord Magnat Nieruchomości – tytuł polskiego studia Reality Games – udowodnił, że Polacy potrafią nie tyle wdrożyć, co wręcz oprzeć całą mechanikę gry na nowych technologiach.Studiu Reality Games już za sam pomysł należą się oklaski. Stworzyli grę ekonomiczną, w której kupujemy realnie istniejące nieruchomości. Tyle tylko, że zamiast mozolnie i nieskutecznie implementować je jedna po drugiej do swojej aplikacji, skorzystali z dobrodziejstw Big Data. Po zalogowaniu do Landlord wyświetli nam się mapa Google’a oraz ogromna liczba miejsc, budynków, instytucji, sklepów, pubów czy zabytków, które możemy nabyć. Jest ich już 50 milionów i wszystkie one istnieją naprawdę. Możecie kupić sobie supermarket, w którym każdego dnia stoicie w kolejce po bułki lub park, przez który przechodzicie w drodze do szkoły. Wystarczy, że znajdziecie się w pobliżu obiektu i posiadacie trochę wirtualnej waluty. Kwoty tej ostatniej zresztą stale rosną, bo kupione inwestycje zarabiają – im częściej obiekt jest odwiedzany, tym lepiej dla Waszego portfela. Czynsz obliczany jest ze średniej popularności miejsca i częstotliwości jego odwiedzania przez prawdziwych ludzi.Landlord może pochwalić się już niebagatelnymi 5 milionami pobrań. Pomysł wykorzystania technologii Big Data i jej implementacji do ekonomicznej gry dobrze przyjął się nie tylko w Polsce. Aplikacja Reality Games jest bowiem dynamiczna, a baza danych wciąż się rozwija. Jednego dnia kupicie sobie Wawel, a drugiego, jeśli planujecie wycieczkę do Paryża, Wieżę Eiffla. Wasze nieruchomości zarabiają, firma rozrasta się, a Wy, korzystając z dobrze znanej mapy Google’a, możecie skierować się ku nowym, droższym inwestycjom. Dobry plan oraz strategiczne myślenie z pewnością się przydadzą, jeśli zechcesz zostać magnatem całego miasta i wykupić wszystkie jego nieruchomości.To zresztą dopiero początek. Big Data daje duże możliwości – nie tylko korzysta z surowych danych, ale również oferuje narzędzia do ich analizy i wyciągania wniosków. Możemy tylko zgadywać, jakie pole do popisu daje to twórcom gier. Reality Games zapowiadają, że ich kolejne tytuły mają wykorzystywać tę technologię w dotąd niespotykanym stopniu. Brzmi pięknie, a w dodatku – patrząc na Landlorda – całkiem realistycznie.Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android oraz iOS.Artykuł powstał we współpracy ze studiem Reality Games.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
publicystykaandroidios
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.