L.A. Noire na Switcha? O dziwo, tak. I HTC Vive'a, PS4, Xboksa One...

L.A. Noire na Switcha? O dziwo, tak. I HTC Vive'a, PS4, Xboksa One...
Patryk Fijałkowski

07.09.2017 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Się narobiło!

Rockstar sprawił nam dzisiaj sporą niespodziankę. Nie, nie jest to Red Dead Redemption na PC, ale kto wie, może nowe porty L.A. Noire będą wybadaniem terenu? Bo, jak już przeczytaliście w tytule, przygody Cole'a Phelpsa ni stąd, ni zowąd trafią na wiele nowych platform. I to już niedługo, bo 14 listopada 2017.

L.A. Noire na PS4 i Xboksie One będzie miało podbite tekstury, poprawione efekty graficzne w rodzaju oświetlenia czy chmur, nowe ujęcia kamery i wsparcie dla 4K na PS4 Pro i Xboksie One X. Wersja ta uwzględni też oczywiście wszystkie DLC. Czyli mamy raczej do czynienia ze standardowym odkurzeniem tytułu na nową generację. Ciekawiej robi się jednak przy innych platformach...

Po pierwsze - port na Nintendo Switcha. Właściciele konsoli otrzymają wiernie przeniesioną grę z całą jej zawartością dodatkową. Wersja ta skorzysta też z dobrodziejstw urządzenia - sterowanie oparte na gestach za pomocą Joy-Conów, HD rumble i wykorzystanie ekranu dotykowego. Jeśli ktoś nie grał jeszcze w detektywistyczną przygodę noir od Rockstar, a posiada najnowszy sprzęt Nintendo, powinien się teraz bardzo, bardzo ucieszyć.

Drugim zaskoczeniem może być wejście Rockstara na rynek VR. Właściciele HTC Vive'a otrzymają bowiem L.A. Noire: The VR Case Files. Nie będzie to oryginalna gra, tylko jej fragment odtworzony w wirtualnej rzeczywistości. Konkretniej: siedem, niezależnych od głównego wątku spraw z podstawowej wersji gry. Niestety, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów, trudno więc ocenić, jak studio poradziło sobie z przeniesiem tytułu do zupełnie nowego środowiska. Jeśli jednak zrobiło to z głową, rynek VR dostanie porządnego zawodnika.

Wszystko to, powtarzam, już 14 listopada, wkrótce powinniśmy więc dostać następną porcję informacji. Osobiście nie obraziłbym się na mięsisty zwiastun The VR Case Files, a i ujrzenie tego klasyka na przenośnym ekranie Switcha dla wielu może być powodem, by wrócić do rozważań nad zakupem konsoli Nintendo. No i skoro da się zrobić L.A. Noire na Switcha, to może to Red Dead Redemption na PC też by się jednak dało... ?

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)