Kurczenie się japońskiego rynku trwa

Enterbrain już na koniec minionego roku fiskalnego sporządziło raport, wedle którego japoński rynek się nieco skurczył. Po połowie tego roku kalendarzowego wciąż nie ma dobrych wiadomości - gracze w KKW kupili mniej gier i sprzętu o 1/4. Ta pierwsza kategoria spadła o 21.8%, ale już konsole to całe 27.6%. Cóż, bańka pod postacią Wii zaczyna pękać. Dodatkowo jako przyczyny takiego stanu rzeczy wymienia się brak wielkich, milionowych hitów. Rok wcześniej były takie aż 4, w tym nie ma ani jednego. Po bardziej szczegółowe wyniki zapraszam do rozwinięcia.

Kurczenie się japońskiego rynku trwa
marcindmjqtx

Najlepiej sprzedające się gry w okresie styczeń-czerwiec:

  1. Mario & Luigi RPG3!!! (DS) - 650,000 
  2. Monster Hunter Portable 2nd G (PSP)
  3. Yakuza 3 (PS3)
  4. Resident Evil 4 (PS3)
  5. Wii Fit (Wii)

Wyniki konsol przedstawiają się zaś następująco:

  1. DS - 1,620,000
  2. PSP - 1,180,000
  3. Wii - 640,000
  4. PS3 - 550,000
  5. Xbox 360 - 210,000

Zwłaszcza jeśli chodzi o gry wyraźnie widać, że Wii ma problem ze sprzedażą. Dodatkowo problem ma cała branża, jeśli przez pół roku najlepszy wynik to 650,000, a drugie miejsce zajmuje gra wydana na początku minionego już roku. Bardzo cieszy dobra sprzedaż wysokobudżetowych gier na PS3, natomiast można by oczekiwać wzrostu dynamiki sprzedaży sprzętu.

A prognozy na przyszłość? Jak najlepsze, zaraz premiera Dragon Quest IX, miesiąc później Monster Hunter 3, a jestem przekonany, że tylko te dwie gry rozkręcą całkiem solidnie ichniejszy rynek. Rynek Nintendo.

[via IT Media]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościwyniki sprzedażypodsumowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.