Kupiłeś tanio konto Xbox LIVE z masą gier? Spodziewaj się bana

Strona głównaKupiłeś tanio konto Xbox LIVE z masą gier? Spodziewaj się bana
18.12.2011 22:14
Kupiłeś tanio konto Xbox LIVE z masą gier? Spodziewaj się bana
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Kupiłeś "okazyjnie" konto Xbox LIVE na Allegro z pakietem gier? Spodziewaj się bana.

Za niewielką opłatą na Allegro można kupić konta Xbox LIVE z zakupionymi wcześniej grami i dodatkami. Po wykonaniu paru prostych czynności szybko stają się one naszą własnością i możemy grać za ułamek ceny. Gdzie jest haczyk?

Pisaliśmy o tym wcześniej w tekście o tanich punktach Xbox LIVE dostępnych na serwisach aukcyjnych. Tutaj sytuacja jest w zasadzie analogiczna. Zamiast taniej karty zdrapki, można kupić po prostu konto z już zakupionymi grami.

Nie chcę tu podważać wiarygodności poszczególnych sprzedawców, bo powody sprzedaży tanio gier mogą być różne, należy sobie jednak zawsze zadać pytanie - dlaczego jest tak tanio i czy przypadkiem nie ładujemy się w jakiś podejrzany proceder. Bo przecież gry mogą być kupione chociażby za pomocą kradzionych kart kredytowych, bądź też w ogóle samo konto może być nielegalnie przejęte od innego użytkownika.

"Jeżeli natrafiamy na super okazję cenową - podchodźmy do niej ostrożnie. [...]  Dokładnie sprawdźmy sprzedającego." - ostrzega Joanna Wagner z Allegro, "jeżeli na Allegro jest jakaś bardzo atrakcyjna cenowo oferta, to na pewno jest coś kombinowane. Na przykład kiedyś sprzedawano gotowe konta z punktami, te konta były po jakimś czasie banowane, bo punkty były kupowane z kradzionych kart kredytowych." - dodaje przedstawiciel keye.pl. I jak pokazuje praktyka - często są.

Jak donoszą nasi czytelnicy Microsoft zaczął kolejną falę banowania konsol, na których znalazły się tanio kupione, podejrzane konta Xbox LIVE z grami. Firma umie je namierzyć i odciąć od swojej usługi. Zresztą - użyczanie, kupowanie czy sprzedawania kont jest wyraźnie zakazane w regulaminie usługi.

Warto więc sprawdzić co i od kogo się tak naprawdę kupuje. Inaczej narażacie się na zbanowanie konsoli za granie w gry kupione z kradzionych kart kredytowych i bogacenie się na cudzej krzywdzie.

Piotr Gnyp

326860865800919082
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)