Kuloodporna patelnia z PlayerUnknown’s Battlegrounds jest wynikiem pomyłki twórców

Strona głównaKuloodporna patelnia z PlayerUnknown’s Battlegrounds jest wynikiem pomyłki twórców
27.10.2017 10:54
Kuloodporna patelnia z PlayerUnknown’s Battlegrounds jest wynikiem pomyłki twórców
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny

Zarówno jeśli chodzi o jej właściwości, jak i samo istnienie w grze.

bEEbdZFN

Kojarzycie tę scenę z „Battle Royale”, w której uczestnicy otwierają przydzielone im plecaki i jeden z bohaterów, Shuya Nanahara, znajduje w swoim patelnię? Brendan Greene pamiętał, a że japoński film był dla niego wielką inspiracją przy tworzeniu PUBG-a, postanowił dodać do gry parę nawiązań do dzieła Kinji’ego Fukasaku. I faktycznie, trochę ich jest – kusza, latarnia morska czy rozmiar wyspy. No i ten najważniejszy, patelnia.

Tylko że żadnej patelni w tej scenie nie ma, a Nanahara wyciąga z plecaka… pokrywkę od rondla. Po prostu Greene’owi coś się pomyliło, ale skoro już ją tam dodał, to została i jest to jedna z najpotężniejszych i najciekawszych broni dostępnych dla gracza. Podobnie jak ciekawa jest jej historia, którą przybliża Eurogamer.

The PUBG Pan wasn't meant to be bulletproof - Here's A Thing

Patelnia pojawiła się w grze w trakcie zamkniętej alphy i była tak potężna, że wystarczył jeden cios by zabić nawet chronionego najmocniejszym pancerzem przeciwnika i choć od tego czasu została nieco znerfowana, ciągle pozostaje najpotężniejszą bronią do walki wręcz, jaką można zdobyć. A gracze ją uwielbiają z tego samego powodu, z którego w Battlefieldach zabijają spawarką albo defibrylatorem. To najwyższa forma obrazy i trollingu - zatłuc dobrze uzbrojonego i wyposażonego przeciwnika zwykłą patelnią.

bEEbdZFP

To tyle, jeśli chodzi o zabójcze właściwości tego sprzętu kuchennego. W PlayerUnknown’s Battlegrounds ma on jednak jeszcze jedną cechę – jest kuloodporny. I tak, to również jest niezamierzony efekt. Pierwotnie Greene chciał, żeby patelnią dało się odbijać granaty, zatem chwilę po premierze gry we Wczesnym Dostępie na Steamie siadł z jednym ze swoich programistów – Markiem Krasowskim – i wspólnie zaczęli opracowywać model kolizji. W końcu się udało, więc rozeszli się do domów, by wyspać się przed kolejną dużą aktualizacją gry i związanymi z nią zgłoszeniami graczy.

BEST PAN MOMENTS! | PUBG Montage

Aktualizacja faktycznie się pojawiła, a wraz z nią niezniszczalne patelnie śmierci. Okazało się, że Greene i Krasowski bawili się na buildzie, który trafił potem do graczy w formie patcha, a twórca wspomina, że pierwszą rzeczą, jaką zobaczył po obudzeniu się rano, był ten artykuł na PC Gamerze.

Dodaje PlayerUnknown i faktycznie, jeśli przyjrzeć się notkom dotyczącym tamtej aktualizacji, nie ma w nich ani słowa o patelni i jej nowych właściwościach. A tymczasem stała się ona (patelnia, nie aktualizacja) jednym ze znaków rozpoznawczych PUBG-a. Do tego stopnia, że koreański polityk (zajmujące się grą studio jest właśnie z tego kraju) posłużył się nią jako rekwizytem podczas wystąpienia dotyczącego wsparcia dla gry Greene’a. Nie mówiąc już o masie filmików, na których ludzie sprawdzają ochronne działanie patelni w prawdziwym życiu.

PUBG Guns vs Real Pan (Kar98k, P1911, P92 vs. Pan) PlayerUnknown's Battlegrounds

Ja, choć na liczniku mam już trochę więcej niż dwie godziny, ciągle czekam na swoją szansę dobrania się do tego sprzętu i wypróbowania go w walce. A jak z tym u was? Macie jakieś ciekawe historie związane z patelniami?

bEEbdZFV

Bartosz Stodolny

bEEbdZGL