Kto mówił, że nowatorskie gry się nie sprzedają? Journey bije rekordy

Kto mówił, że nowatorskie gry się nie sprzedają? Journey bije rekordy30.03.2012 09:19
Kto mówił, że nowatorskie gry się nie sprzedają? Journey bije rekordy
marcindmjqtx

Jest stosunkowo krótka, nie taka tania, a właśnie pobiła rekord szybkości sprzedaży, ustanowiony przez grę TPP (ziew) o superbohaterze (zieew) walczącym z wampirami (zieeew).

To zawsze dobra wiadomość, gdy niecodzienny projekt wyściubia nosa ze swojej niszy i okazuje się hitem. Nie żebym nie chciał już zabijać wampirów, ale na pewno nie chciałbym robić tylko tego. Na pomoc ruszyło thatgamecompany z produkcją tak oryginalną, że nawet po zagraniu w betę nie wiedzieliśmy tak naprawdę, o co w niej chodzi. Tomek w recenzji również był tajemniczy jak nigdy:

Jak jednak wspominałem na początku, kluczem do odczytania tej produkcji są emocje. Podczas grania w „Podróż” przechodzi się przez całe ich stadium - od fascynacji zupełnie nieznanym, zagadkowym światem (ostatni raz podobnie czułem się w „Another World”), przez sympatię do napotykanych istot i troskę o ich los, ekstatyczną radość, gdy z ogromną prędkością frunie się w pewnym momencie przez pustynię, strach przed przeciwnikami, przed którymi można się tylko ukrywać, aż do dojmującego smutku podczas napisów końcowych, kiedy poznaje się już prawdziwe znaczenie swojego losu. Trudno mi sobie przypomnieć grę, która ostatnimi czasy tak mocno wciągnęła mnie w swój świat. I właśnie taka produkcja pokonała Infamous: Festival of Blood (i rzecz jasna wszystkie inne tytuły), zostając najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store zarówno w Ameryce jak i w Europie. Dokładnych liczb nie znamy, ale może kiedyś trafią do wiadomości publicznej i przekonamy się, ilu graczy odbyło Podróż.

To nie koniec dobrych wiadomości - jeśli zgodnie z moją sugestią zapisaliście się na newsletter Austina Wintory, to macie już w skrzynce mailowej linka do jego darmowego albumu muzycznego. Znajdziecie na nim utwory inspirowane pracą nad Flow i Journey, ale nie znajdziecie utworów, które towarzyszyły nam w tej ostatniej grze. Muzyka z Journey trafi do PlayStation Store i iTunes 11 kwietnia! Dla kolekcjonerów zostanie przygotowane limitowane wydanie na CD.

źródło: PS Blog

Maciej Kowalik

327166307751974954
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)