Kto by pomyślał, że Sonic Boom będzie miał coś wspólnego z Bulletstormem...

Kto by pomyślał, że Sonic Boom będzie miał coś wspólnego z Bulletstormem...

Kto by pomyślał, że Sonic Boom będzie miał coś wspólnego z Bulletstormem...
marcindmjqtx
03.06.2014 12:29, aktualizacja: 05.01.2016 15:36

Mówcie co chcecie, gra wygląda naprawdę obiecująco.

Pamiętacie pierwszą zapowiedź Sonic Boom? Jak wszyscy dziwili się, czemu nagle niebieski jeż nosi szalik, a wszystkie postaci mają wyjątkowo długie nogi? Kontrowersje trochę przycichły, a tymczasem z okazji nadchodzących targów E3 Sega podzieliła się ze światem bardziej konkretnymi informacjami na temat gry (w zasadzie: gier). I może nikt już nie będzie zwracał uwagi na niewiele w sumie znaczące szczegóły, bo sama rozgrywka zapowiada się obiecująco.

Zacznijmy od tego, że gry będą dwie - jedna na Wii U, druga na 3DS-a. To było wiadomo, nowością są tytuły: pełna nazwa tej pierwszej to Sonic Boom: Rise of the Lyric. Tytułowy Lyric zaś to główny przeciwnik do pokonania, przedstawiciel antycznej, wężowej rasy. I genialny naukowiec. Można go podziwiać w galerii obrazków i szkiców koncepcyjnych z gry.

Sama rozgrywka ma się różnić w zależności od tego, którym z przedstawicieli sonikowej gromadki będziemy aktualnie kierować. W sieci pojawił się filmik prezentujący fragmenty gry, można dzięki niemu wywnioskować, że nie zabraknie i plansz "wyścigowych", i zupełnie platformowych. Pojawi się jakiś model walki, będą też bossowie. Największą nowinką wydaje się świecący bicz, za pomocą którego bohaterowie będą mogli przyczepiać się do różnych elementów otoczenia. Albo do przeciwników. Zabawne, że ostatnim razem podobny pomysł widzieliśmy w Bulletstormie, przedstawicielu zupełnie innego gatunku.

Odsłona na 3DS-a, Sonic Boom: Shattered Crystal, to zupełnie inna gra. Wedle informacji prasowej, Rise of the Lyrics ma skupiać się raczej na eksploracji i elementach action/adventure, z kolei Shattered Crystal będzie już rajem dla miłośników platform i zagadek.

Obie gry będą pokazywane na zaczynających się dokładnie za tydzień targach E3. Jeśli uda się nam do nich dorwać, z pewnością nie omieszkamy podzielić się wrażeniami.

[Źródło: AGB]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)