Ksiądz-wampir, który jeździ maluchem i walczy z szatanizmem. Tego jeszcze nie było

Polskie studio Asmodev, po wielu latach szlifowania projektu, gotowe jest ujawnić owoc swojej pracy, skrywający się pod tytułem Priest Simulator. Jak na standardy gier symulacyjnych, jest to dość intrygująca produkcja.

Priest Simulator
Priest Simulator
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ksiądz-wampir wyrusza na wojnę, by stawić czoła mitycznym – jak opisują to twórcy – "szatanistom". Ten celowy błąd w nazewnictwie doskonale nakreśla skalę groteski i absurdu. Pries Simulator, pisząc dyplomatycznie, jest produkcją intrygującą i oryginalną pod względem zawartości. W tej pierwszoosobowej grze akcji nakreślono elementy znane z gatunków FPS, hack’n’slash, a całość została ubrana w szaty mockumentu. W roli wydawcy kłania się Ultimate Games S.A.

  • Priest Simulator
  • Priest Simulator
  • Priest Simulator
  • Priest Simulator
[1/4] Priest SimulatorŹródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wcielamy się w postać Orloka, czyli chytrego wampira, który niechcący zostaje księdzem we wsi San De Ville. No i tu się zaczyna "jazda bez trzymanki". Orlok nadaje swojej posłudze ekstremalnie ofensywny charakter. Krew się leje strumieniami, bowiem ksiądz-wampir traktuje walkę z "szatanistami" z pełną powagą i zaangażowaniem. Twórcy postarali się również o elementy sandboxowe; w Priest Simulator nie zabraknie eksploracji wsi i okolic.

To bardzo unikalny projekt i nie jest to oczywiście symulator w dosłownym znaczeniu tego słowa. W tej mieszance są też strzelanka, sandbox czy renowator – wszystko w groteskowej i absurdalnej otoczce fabularno-stylistycznej. Jeżeli ktoś jest fanem specyficznego humoru gier w stylu Postal 2, powinien polubić także ten tytuł.

Rafał Jelonek, Ultimate Games S.A.

Priest Simulator zadebiutuje 6 października 2022 r. na PC (Steam), w ramach wczesnego dostępu. W późniejszym czasie gra trafi prawdopodobnie też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Gracze, w dniu premiery, mogą liczyć na 17 unikalnych misji głównego wątku, a zawartość będzie rozwijana na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.