Kraków będzie promował się grami wideo?

Na świecie pomysł reklamowania swojego regionu nie tylko poprzez filmy, ale i gry wideo nie jest nowy. W Polsce w ten, bardzo ciekawy, sposób reklamuje się już Mazowsze. Następny może być Kraków.

Kraków będzie promował się grami wideo?
marcindmjqtx

04.11.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:51

Pomysł dofinansowywania gier wideo związanych z Krakowem przedstawił radny PO Paweł Węgrzyn.

W Polsce pamiętamy tylko o tej pierwszej branży, choć ta druga jest promocyjnie silniejsza i przynosi nam więcej zysków. Gdy prezydent Barack Obama odwiedził Polskę, w prezencie od premiera Donalda Tuska dostał grę "Wiedźmin 2", a także książki Andrzeja Sapkowskiego, na podstawie których ta gra powstała. "Wiedźmin" to produkt popkultury, znany na całym świecie! Który z naszych filmów jest równie rozpoznawalny? Kraków to niewątpliwie piękne miasto, z bogatą historią, którą zapewne wcale nietrudno byłoby przekuć na ciekawe tło dla gry. No i miejsca, o czym również wspomina Węgrzyn:

Mamy w Krakowie i okolicach świetne miejsca - np. kopalnię soli w Wieliczce - które idealnie nadają się do tego, by je wykorzystać jako scenerię do jakiejś gry. Mamy też piękne legendy krakowskie, które inspirują do scenariuszy gier Gry wideo to część naszej kultury, dlaczego warto je wspierać? Dowiecie się tu

Na razie to tylko propozycja, aczkolwiek pomysł poparła Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, zadowolona z kompletu publiczności na Festiwalu Muzyki FIlmowej, na której pojawiły się też utwory z gier. Także wiceprezydent miasta do spraw kultury Magdalena Sroka jest zainteresowana nowym sposobem reklamowania Krakowa. Szczegóły dopracuje teraz komisja rady do spraw kultury.

Macie pomysł, na grę, która mogłaby rozreklamować to, albo jakiekolwiek inne miasto? Ja pewnie nie będę oryginalny, bo gdy myślę o Krakowie przed oczami od razu staje mi Smok Wawelski i szewczyk Dratewka...

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
politykakrakówkultura
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.