Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych startuje już w piątek

Strona głównaKrajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych startuje już w piątek
02.09.2013 17:14
Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych startuje już w piątek
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Program WGK 2013 przewiduje między innymi konkursy dla twórców gier niezależnych, wykłady, panele dyskusyjne oraz wspólne granie w klasyki. Zapowiada się świetnie.

bEJLRMPp

Konferencja WGK 2013: I Create Games odbędzie się w Gdańsku w dniach 6-9 września. Podczas trzech dni organizatorzy zapewnią szereg paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli polskich i zagranicznych firm związanych z tworzeniem gier wideo.

Wśród punktów programowych konferencji uwagę przykuwają między innymi:

- Panel dyskusyjny "Crunch w polskim Game Devie", podczas którego zaproszeni goście postarają się opowiedzieć o swoich doświadczeniach z crunch timem i przeanalizować jego rolę w procesie tworzenia gier.

bEJLRMPr

- "Crafting an open world” w ramach którego Balázs Török i Krzysztof Krzyścin z CD Projekt RED zdradzą sekrety stojące za otwartym światem Wiedźmina 3.

- Intrygująco brzmiący wykład „Like The Boss” wygłoszony przez Tomasz Gopa i Michała Kuka z CI Games.

- „Genialna strategia monetyzacji w 259 łatwych krokach”, wykład przedstawicielki Ubisoftu, Grażyny Domańskiej.

Oprócz tego dowiemy się o prawnych aspektach wykorzystywania technik motion capture i performance capture przy tworzeniu gier komputerowych oraz staniemy przed możliwością wygrania GeForce'a GTX 690, licencji Unity Pro, oraz książek o tworzeniu gier.

bEJLRMPx

Pełen harmonogram wraz z krótkim opisem poszczególnych występów możecie poznać na oficjalnej stronie konferencji. Kolejnym krokiem powinna być szybka rejestracja, której przez internet dokonać możecie do jutra pod tym adresem. Przepustka studencka to koszt zaledwie stu złotych.

Prócz powyższych, w skład WGK wejdzie również impreza Gamers Area. Gracze dostaną możliwość zagrania w klasyczne tytuły z biblioteki Good Old Games oraz zmierzą się w turniejach z nagrodami sponsorowanymi przez GOG. Zapowiada się bardzo przyjemnie, zwłaszcza że wstęp na Gamers Area w dniach 7 i 8 września będzie całkowicie darmowy.

[Źródło: informacja prasowa]

Konrad Zabłocki

326956271402899498
Udostępnij:
bEJLRMQn