Kotick: Mogliśmy mieć Blizzard za 7 milionów

Bobby Kotick w rozmowie z Game Informerem wspomniał, że Activision miało okazję kupić Blizzard już w 1995 roku za 7 milionów dolarów, ale ostatecznie się na to nie zdecydowało. Kupiła go wtedy firma Davidson & Associates.

Kotick: Mogliśmy mieć Blizzard za 7 milionów
marcindmjqtx

21.01.2010 | aktual.: 07.01.2016 16:21

Tego roku Activision prawdopodobnie miało 60 mln dolarów przychodu. Powiedzieli nam (D&A), że zapłacili 7 mln za Blizzarda. Pomyślałem wtedy "Czy Wy powariowaliście? (...) Mają Warcrafta, ale co jeszcze? Zapłaciliście SIEDEM milionów! To szaleństwo!" Kto by wtedy pomyślał, że 12 lat później Activision i Blizzard połączą się w ramach transakcji wartej aż 19 miliardów dolarów?

Kotick przyznał też, że do tej pory jego firma kiepsko wykorzystywała licencję na gry o Spider-Manie.

Nasze gry ze Spider-Manem z ostatnich 5 lat były do kitu. To były złe gry. Miały słabe oceny, ponieważ były marnymi grami. (...) Odeszliśmy od istoty Spider-Mana, czyli przemieszczania się pajęczą siecią. Jeśli tego nie ma, to gdzie jest siła Spider-Mana? Ciekawe, czy to oznacza, że niedługo spodziewać się można kolejnej gry o Peterze Parkerze? A jeśli tak, to czy rzeczywiście będzie lepsza niż dotychczasowe, rzeczywiście niezbyt porywające produkcje?

[via Joystiq]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościblizzardactivision
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.