Kosmici nadlecą dopiero w 2013 roku [XCOM]

Kosmici nadlecą dopiero w 2013 roku [XCOM]

Kosmici nadlecą dopiero w 2013 roku [XCOM]
marcindmjqtx
13.01.2012 15:48, aktualizacja: 05.01.2016 16:59

Najwidoczniej dwie gry nawiązujące do kultowej marki to za dużo. Słabsza kość pękła i na przyszły rok 2K Games opóźniło... strzelaninę.

Firaxis ze swoją wizją UFO: Enemy Unknown skradło show pracownikom studia 2K Marin, którzy pracują nad strzelaniną XCOM. O ile w przypadku zapowiedzi tej drugiej gry opinia publiczna była swego czasu mocno rozczarowana świętokradztwem, jakim była zmiana gatunku, to w momencie ogłoszenia prac nad strategią, słychać było tylko wiwaty. Potem obejrzeliśmy pierwsze obrazki z gry i pojawiły się pierwsze pomruki niezadowolenia z jej wyglądu, ale i tak, jeśli słyszycie, że ktoś mówi "w tym roku czekam przede wszystkim na XCOM", to na 99% będzie chodziło mu o strategię.

A co z biednymi ludźmi z 2K Marin? Już raz nieco zmienili założenia swojej gry i ponoć zaczęła ona przypominać to, czego byśmy sobie życzyli. Tak przynajmniej donosił Tomek Kutera z zeszłorocznego E3.

Nie uratowało jej to jednak przed przełożeniem premiery najpierw na rok fiskalny 2013, a teraz na kalendarzowy.

I tu mógłbym już zacząć krakać, przypominając chociażby o odejściu z 2K Marin dwóch ważnych dla XCOM ludzi, ale się powstrzymam. Tomek mówi, że gra nabrała ciekawych kształtów, więc trzymam za nią kciuki. Słabiej niż za strategię, ale przecież dwa dobre XCOM-y byłyby lepsze, niż jeden, prawda?

[via IGN]

Maciej Kowalik

327229452780661015
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)