Koronawirus powodem opóźnienia dostaw Nintendo Switch i Joy-Conów

Koronawirus powodem opóźnienia dostaw Nintendo Switch i Joy-Conów

Koronawirus powodem opóźnienia dostaw Nintendo Switch i Joy-Conów
Bartosz Witoszka
07.02.2020 15:30, aktualizacja: 24.02.2020 12:18

Ale to nie jedyny, negatywny wpływ wirusa na branżę grową, o którym dowiedzieliśmy w ciągu ostatnich kilku dni.

Na początku tego tygodnia pisałem o koronawirusie i tym, jak wpłynął on na niektóre wydarzenie growe, które miały się odbyć w najbliższym czasie. Lutowe i marcowe turnieje Overwatch League, które miały się odbyć na terenie Chin, zostały odwołane. Podobnie zresztą jak Taipei Games Show – możliwe, że tegoroczna odsłona imprezy nie odbędzie się w ogóle. Z kolei rozgrywki League of Legends Pro League zostały tylko przesunięte, ale nowa data premiery nie została jeszcze ujawniona.

325323826324058738

To jednak nie jedyna zła wiadomość, bowiem Private Division, wydawca The Outer Worlds, ogłosił wczoraj na Twitterze, że najnowsza gra Obsidian Entertainment pojawi się na Switchu z opóźnieniem. Virtous, deweloper z siedzibą w Chinach odpowiedzialny za przygotowanie portu, musiała na jakiś czas wstrzymać pracę ze względu na epidemię koronawirusa. Dla bezpieczeństwa, tamtejsze władze nakazały zamknięcie na jakiś czas wszystkich biur, przedłużając tym samym urlop po Chińskim Nowym Roku.

Na razie nie ujawniono nowej daty premiery, ale w ramach rekompensaty, gra ma zostać wydana również na nośniku fizycznym (w jednym z Rozchodniaczków wspominałem, że pudełko z grą miało zawierać jedynie kod z grą).

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)