Koronawirus powodem odwołania tegorocznego QuakeConu

Strona głównaKoronawirus powodem odwołania tegorocznego QuakeConu
01.04.2020 12:00
Koronawirus powodem odwołania tegorocznego QuakeConu
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Choć impreza miała się odbyć dopiero w sierpniu, to organizatorzy już teraz woleli nie ryzykować.

Ciężko się temu dziwić, zważywszy na to, co dzieje się na świecie, a z tygodnia na tydzień sytuacja pogarsza się zamiast jakoś ustabilizować. Zresztą, wystarczy włączyć dowolny kanał informacyjny, wejść na Facebooka czy Twittera lub po prostu z kimś porozmawiać. Nie dziwota zatem, że wszystkie imprezy branżowe zaplanowane na pierwszą połowę roku zostały przesunięte albo (tak jak w tym przypadku) zwyczajnie odwołane.

325319914883921884

Bethesda i id Software także, dlatego na kilka miesięcy przed startem QuakeConu, impreza zostałała odwołana, o czym poinformowano wczoraj w specjalnym oświadczeniu. Czytamy w dokumencie. Teraz wszystkie oczy będą skupione na Gamescomie, czyli najbliższej globalnej i jeszcze nie odwołanej imprezie growej, która również ma odbyć się w sierpniu. Czy do tego czasu sytuacja się ustabilizuje? Być może, choć wszystko zmienia się tak dynamicznie, że ciężko nawet przewidzieć, co stanie się w przyszłym tygodniu.

Ale spokojnie, teksty na Polygamii na pewno się w przyszłym tygodniu pojawią, więc jesteśmy prawdopodobnie ocaleni (czy coś).

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)