Korea Południowa rozpoczęła walkę z molestowaniem słownym

Overwatch przykładem gry, w której występuje tego typu zachowanie.

Korea Południowa rozpoczęła walkę z molestowaniem słownym
Joanna Pamięta - Borkowska

17.09.2018 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć jest nieprzebranym oceanem treści wszelakiej i postaci, co do których można mieć czasami wątpliwości, czy faktycznie są awatarami ludzi, czy tylko botami. Anonimowość przyjmuje nieraz straszne oblicze, i nie mam tu na myśli tylko pospolitego trollingu.

Koreański Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny rozpoczął prace nad ustawą, która ma na celu walkę ze słownym molestowaniem w grach. Jako przykład gry, w której występuje tego typu nękanie, został wymieniony Overwatch, w którym komunikacja między członkami drużyny jest nieodzowna... A kiedy emocje sięgają zenitu (chociaż umówmy się, w niektórych drużynach skrajne emocje dają o sobie znać już na etapie wyboru bohatera przed rozpoczęciem meczu), pojawiają się wyzwiska, obelgi i inne nieprzystające dorosłym ludziom teksty. Wywołuje to wiele sytuacji, które najoględniej rzecz ujmując, nazwać można toksycznymi. Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny zwrócił uwagę zwłaszcza na słowne molestowanie.

Obraz

Najwyraźniej system pochwał, który Blizzard wprowadził jakiś czas temu (pisałam o tym tutaj), w opinii władz Korei Południowej nie wystarcza, by pozbyć się problemu przemocy słownej o charakterze seksualnym. Co więcej, wyśledzenie takich osobników w  tym konkretnym kraju wcale nie jest takie trudne, bowiem aby założyć konto w Overwatchu, trzeba podać swój numer ubezpieczenia społecznego.

Nie wiadomo jeszcze, jaka dokładnie kara została przewidziana za tego typu zachowanie.

Korea Południowa ma już pewne doświadczenie w dziedzinie karania za cyberprzestępstwa. W czerwcu tego roku twórca witryny oferującej hacki do Overwatcha, został obłożony wysoką grzywną i skazany na dwa lata nadzoru kuratora. W tej dziedzinie Blizzard też już podjął pewne kroki zaradcze - dwa lata temu wprowadzono politykę permanentnych banów (pisał o tym szerzej Bartek Stodolny).

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.