Korea Północna: hakerzy "farmowali złoto" dla reżimu

Rząd Korei Północnej, jednego z najbiedniejszych krajów świata, znalazł nowy sposób na zarabianie pieniędzy. Granie w gry MMO i... "farmowanie złota".

marcindmjqtx

Południowokoreańska policja zatrzymała pięć osób podejrzanych o organizowanie grupy 30 młodych hakerów, którzy nielegalnie zarabiali pieniądze w grach MMO (głównie Lineage oraz Dungeon and Fighter), a następnie część z nich wysyłali do władz w Pjongjang, stolicy Korei Północnej. Każdy zobowiązany był do wysyłania miesięcznie co najmniej 500 dolarów. W ciągu niecałych dwóch lat na tym procederze udało się zarobić prawie 6 milionów dolarów.

Oczywiście zatrudnieni hakerzy sami nie zbierali wszystkich wirtualnych pieniędzy, które potem sprzedawali. Pisali za to specjalne programy, które organizowały całe armie działających automatycznie (i non-stop) botów. Działało to, jak widać, znakomicie.

Co ciekawe, hakerzy byli powiązani z tak zwaną agencją Office 39, która zbiera pieniądze dla północnokoreańskiego reżimu poprzez między innymi handel narkotykami czy bronią.

Pisaliśmy już jakiś czas temu o chińskich obozach pracy, w których przymuszano do zbierania złota w World of Warcraft. Biorąc pod uwagę tamte i obecne doniesienia, sensownym wydaje się być pytanie: czy tego typu handel nie powinien w ogóle zostać zakazany? Cóż, na razie raczej nie zostanie. Wręcz przeciwnie, w Diablo 3, przykładowo, stanie się integralną częścią gry. Ciekaw jestem czy po premierze gry będziemy podobne doniesienia pisać właśnie w jej kontekście.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmmoKorea Północna
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.