Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca

Strona głównaKontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca
21.01.2020 14:00
Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDHSpvEC

Być może wkrótce podobne rozwiązanie trafi do szerszego obiegu.

bDHSpvDV

Odpocznijmy na chwilę od branżowych przepychanek, przełożonych gier czy wielkich pieniędzy i zobaczmy, jak poprzez gry można sprawić niepełnosprawnemu dziecku odrobinę przyjemności.

Ava Steel od urodzenia ma problem z neuronami motorycznymi, które nie funkcjonują prawidłowo, co utrudnia jej ruch czy posługiwanie się narzędziami, z którymi zazwyczaj nie ma się problemu. Jedną z takich rzeczy jest pad, a jak się okazuje, młoda dziewczynka bardzo lubiła patrzeć, gdy jej ojciec, Rory, pogrywał w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mężczyzna, chcą umożliwić swojej córce własnoręczne sprawdzenie gry, postanowił skonstruować kontroler przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Steel, wykorzystując kontroler adaptacyjny Microsoftu, który trafił do sprzedaży w zeszłym roku, stworzył na jego bazie własne urządzenie, używając do tego części zakupionych za pośrednictwem eBay’a. Tak powstało urządzenie przystosowane do używania przez Avę; dłuższe drążki oraz większe, podświetlane przyciski, pozwalają na granie w “Breath of the Wild” na Switchu. Tutaj warto dodać, że konieczne było użycie adaptera, o czym Steel wspomina w jednym z twittów (dzięki Aimagylop i Simplex za sprostowanie!) .

bDHSpvDX

Twitt z filmikiem, na którym mała Ava gra w Zeldę błyskawicznie obiegł świat i zauważył go między innymi Phil Spencer, szef Xboksa.

Z ojcem dziewczynki skontaktował się już Microsoft, który ma zamiar spopularyzować rozwiązanie Steela, tak by więcej osób z niepełnosprawnościami mogło grać w swoje ulubione tytuły.

Historia niczym z filmu czy reklamy, ale jaka piękna, prawda?

Bartek Witoszka

bDHSpvET