Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca

Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca

Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca
Bartosz Witoszka
21.01.2020 14:00, aktualizacja: 21.01.2020 22:39

Być może wkrótce podobne rozwiązanie trafi do szerszego obiegu.

Odpocznijmy na chwilę od branżowych przepychanek, przełożonych gier czy wielkich pieniędzy i zobaczmy, jak poprzez gry można sprawić niepełnosprawnemu dziecku odrobinę przyjemności.

Ava Steel od urodzenia ma problem z neuronami motorycznymi, które nie funkcjonują prawidłowo, co utrudnia jej ruch czy posługiwanie się narzędziami, z którymi zazwyczaj nie ma się problemu. Jedną z takich rzeczy jest pad, a jak się okazuje, młoda dziewczynka bardzo lubiła patrzeć, gdy jej ojciec, Rory, pogrywał w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mężczyzna, chcą umożliwić swojej córce własnoręczne sprawdzenie gry, postanowił skonstruować kontroler przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Steel, wykorzystując kontroler adaptacyjny Microsoftu, który trafił do sprzedaży w zeszłym roku, stworzył na jego bazie własne urządzenie, używając do tego części zakupionych za pośrednictwem eBay’a. Tak powstało urządzenie przystosowane do używania przez Avę; dłuższe drążki oraz większe, podświetlane przyciski, pozwalają na granie w “Breath of the Wild” na Switchu. Tutaj warto dodać, że konieczne było użycie adaptera, o czym Steel wspomina w jednym z twittów (dzięki Aimagylop i Simplex za sprostowanie!) .

Twitt z filmikiem, na którym mała Ava gra w Zeldę błyskawicznie obiegł świat i zauważył go między innymi Phil Spencer, szef Xboksa.

Z ojcem dziewczynki skontaktował się już Microsoft, który ma zamiar spopularyzować rozwiązanie Steela, tak by więcej osób z niepełnosprawnościami mogło grać w swoje ulubione tytuły.

Historia niczym z filmu czy reklamy, ale jaka piękna, prawda?

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)