Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca

Być może wkrótce podobne rozwiązanie trafi do szerszego obiegu.

Kontroler adaptacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki skonstruowany przez jej ojca
Bartosz Witoszka

21.01.2020 | aktual.: 21.01.2020 22:39

Odpocznijmy na chwilę od branżowych przepychanek, przełożonych gier czy wielkich pieniędzy i zobaczmy, jak poprzez gry można sprawić niepełnosprawnemu dziecku odrobinę przyjemności.

Ava Steel od urodzenia ma problem z neuronami motorycznymi, które nie funkcjonują prawidłowo, co utrudnia jej ruch czy posługiwanie się narzędziami, z którymi zazwyczaj nie ma się problemu. Jedną z takich rzeczy jest pad, a jak się okazuje, młoda dziewczynka bardzo lubiła patrzeć, gdy jej ojciec, Rory, pogrywał w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mężczyzna, chcą umożliwić swojej córce własnoręczne sprawdzenie gry, postanowił skonstruować kontroler przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Steel, wykorzystując kontroler adaptacyjny Microsoftu, który trafił do sprzedaży w zeszłym roku, stworzył na jego bazie własne urządzenie, używając do tego części zakupionych za pośrednictwem eBay’a. Tak powstało urządzenie przystosowane do używania przez Avę; dłuższe drążki oraz większe, podświetlane przyciski, pozwalają na granie w “Breath of the Wild” na Switchu. Tutaj warto dodać, że konieczne było użycie adaptera, o czym Steel wspomina w jednym z twittów (dzięki Aimagylop i Simplex za sprostowanie!) .

Twitt z filmikiem, na którym mała Ava gra w Zeldę błyskawicznie obiegł świat i zauważył go między innymi Phil Spencer, szef Xboksa.

Z ojcem dziewczynki skontaktował się już Microsoft, który ma zamiar spopularyzować rozwiązanie Steela, tak by więcej osób z niepełnosprawnościami mogło grać w swoje ulubione tytuły.

Historia niczym z filmu czy reklamy, ale jaka piękna, prawda?

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.