Konsola Nintendo DS. Co to jest i jakie posiada funkcje?

Konsola Nintendo DS. Co to jest i jakie posiada funkcje?

Konsola Nintendo DS. Co to jest i jakie posiada funkcje?
Juliusz Czarnecki
03.09.2020 14:53, aktualizacja: 07.09.2020 14:53

Wielu fanów gier często interesuje się historią i modernizacją sprzętu do gier. Z pewnością spotkamy się tutaj z pytaniem: Nintendo DS - co to jest i czemu zostało wycofane ze sprzedaży? Oto kilka informacji dotyczących tej konsoli.

Japońska firma Nintendo w 2004 roku wprowadziła na rynek w Kanadzie, Japonii i Stanach Zjednoczonych przenośną konsolę gier wideo Nintendo DS. Z miejsca okazał się hitem. Jednak w 2009 roku została ona wycofana ze sprzedaży. W ciągu kolejnych lat zastąpiły ją modele takie jak: Nintendo DS Lite, DSi oraz DSi XL, które do 2014 roku zostały wycofane z rynku.

Przez te 5 lat powstało mnóstwo hitów na Nintendo DS. Do ulubionych gier fanów japońskiej konsoli należą oczywiście gry z serii Mario: "New Super Mario Bros.", "Mario Kart DS", "Super Mario 64 DS." czy "Luigi & Mario: Bowser’s Inside Story". Nie zabrakło też serii Legend of Zelda czy Pokemon. Internauci wyróżniają "The Legend of Zelda: Phantom Hourglass", "The Legend od Zelda: Spirit Track" oraz "Pokemon HearthGold and SoulSilver", "Pokemon Black and White" i "Pokemon Diamond and Pearl".

Wysoko oceniano też "Animal Crossing: Wild Worlds", "Grand Theft Auto: Chinatown Wars", "Castlevania: Dawn of Sorrow" czy "Phoenix Wright: Ace Attorney".

327381917274344324

Konsola Nintendo DS - co ją wyróżnia?

Nintendo DS ma obudowę typu clamshell, a wewnątrz dwa ekrany LCD, w tym jeden dotykowy. Dodatkowo producenci wyposażyli ją we wbudowany mikrofon (w wielu grach służy do sterowania konsolą) oraz obsługę komunikacji bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi, co umożliwiło graczom wspólną interakcję bliskiego zasięgu (10-30 metrów) bądź online, korzystając z usługi Nintendo Wi-Fi Connection.

Konsola ma również wbudowane dwa dwuwymiarowe układy graficzne oraz układ generujący grafikę trójwymiarową. DS zawiera dobrej jakości głośniki stereo wraz z gniazdem typu jack 3,5 mm, dzięki czemu możemy podłączyć do niej słuchawki stereofoniczne. Funkcjonalność Nintendo DS

Nintendo DS ma darmową usługę gier online, która pozwala właścicielom zgodnych gier na konsole połączyć się za pomocą Nintendo USB Connector lub bezprzewodowego routera. Kolejną przydatną opcją jest Download Play, pozwalająca użytkownikom na rozgrywkę wieloosobową z innymi konsolami za pomocą jednej karty gry np. Mario Kart DS. Jednak by skorzystać z tego narzędzie gracze, muszą znajdować się od siebie w odległości maksymalnie 30 metrów.

Innym ułatwieniem w komunikacji między graczami w zakresie lokalnej sieci bezprzewodowej jest PictoChat. Znajdziemy tu cztery pokoje z maksymalną liczbą 16 kontaktujących się ze sobą osób.

Z powodu swojej wagi oraz pomysłów na ulepszenie wersja DS została wycofana ze sprzedaży i zastąpiła ją wersja DS Lite. Jeśli wiemy już, co to jest Nintendo DS, warto poznać inne konsole do gier:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)