Koniec z "zakupami grupowymi' na PlayStation Network

Koniec z "zakupami grupowymi' na PlayStation Network

Koniec z "zakupami grupowymi' na PlayStation Network
marcindmjqtx
04.11.2011 11:19, aktualizacja: 06.01.2016 11:51

18 listopada skończą się "zakupy grupowe" na PSN. Do tej pory jedną grę z PlayStation Network można było uruchomić na pięciu konsolach. Liczba ta niedługo zmniejszy się do dwóch.

O co chodzi? W naszym tekście o wspólnym kupowaniu gier, który opublikowaliśmy podczas premiery Battlefielda 3 pisaliśmy:

"W przypadku korzystania z cyfrowej dystrybucji Sony oznacza to, że dane konto użytkownika można uaktywnić na pięciu różnych konsolach. W założeniach systemu miały one ułatwiać życie osobom korzystających z kilku sprzętów jednocześnie, albo w sytuacjach, gdy zaczynamy korzystać z nowego modelu.

W rzeczywistości jednak, skoro konto można aktywować na pięciu konsolach, oznacza to, że także i zakupione w sieci i przypisane do niego gry można uruchamiać na kilku urządzeniach. A stąd już prosta droga do trwającej od lat praktyki składania się z innymi ludźmi i wspólnego kupowania gier.

Handel tzw. "slotami" nie jest do końca w zgodzie z licencją korzystania z PlayStation Network, od czasu do czasu pojawiają się pogłoski o banowaniu przez Sony "pożyczaczy", ale proceder trwa w najlepsze."

I, jak widać, pogłoski okazały się prawdziwe. To znaczy - Sony nie będzie banować "pożyczalskich", a jedynie zamierza zmniejszyć liczbę aktywacji z pięciu do dwóch. Z jednej strony to źle - bo przez ten proceder ucierpią wszyscy. Z drugiej zaś.. cóż, firma zabezpiecza się przed "false positives", czyli w tym przypadku zabanowaniem niewinnego użytkownika, co przecież może się zdarzyć.

Aby uprościć graczom życie Sony zapowiedziało też ułatwienie procesu dektywacji gry na danej konsoli, poprzez stworzenie specjalnej strony dzięki której będziemy mogli prościej zarządzać zakupioną na PSN zawartością.

Oczywiście prawo nie działa wstecz i nowa liczba możliwych aktywacji będzie dotyczyć tylko gier zakupionych po 18 listopada. Wszystkie wcześniej zakupione produkty nadal będą mieć pięć możliwych aktywacji. Polacy przez te dwa tygodnie zaczną kupować więcej?

PS Zmiany dotyczą zarówno konsol PS3, jak i PSP, oraz nadchodzącego PS Vita.

Piotr Gnyp

326962736050039063
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)