Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Koniec z muzyką na Twitchu? Zmieniają się zasady

Strona głównaKoniec z muzyką na Twitchu? Zmieniają się zasady
07.08.2014 16:01
Koniec z muzyką na Twitchu? Zmieniają się zasadyKoniec z muzyką na Twitchu? Zmieniają się zasady
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDzylOxy

Przyszłość streamów z death metalem, j-popem czy w zasadzie jakimkolwiek innym gatunkiem muzycznym w tle stoi pod znakiem zapytania.

bDzylOwR

Różni streamerzy na Twitchu w różny sposób korzystają z muzyki w swoich transmisjach. Niektórzy nie puszczają żadnej (ci problemu mieć nie będą), niektórzy sami układają listy kawałków, jeszcze inni ciągle powtarzają jakiś konkretny motyw, a są też tacy, którzy pozwalają widzom na układanie playlist. Ilu ludzi, tyle podejść. Niezmienne jest tylko to, że są to najczęściej kawałki licencjonowane, a streamerzy nie mają praw do emitowania ich. Dotychczas nie było to problemem, ale teraz już będzie.

Wszystko dlatego, że Twitch zainwestował w system rozpoznawania muzyki podobny do tego, jaki stosuje YouTube. Automatycznie skanuje on zapisane transmisje - jeśli doszuka się w nich nielegalnie użytych kawałków, wycisza całe półgodzinne partie nagrania. Co oznacza, że wiele archiwalnych streamów może zupełnie stracić na wartości - no, chyba, że ktoś będzie oglądał je bez dźwięku.

Na szczęście system ten nie wpłynie w żaden sposób na transmisje na żywo. Te nie będą skanowane ani w żaden sposób wyłączane czy "zdejmowane z anteny". Duża liczba streamerów pewnie zrezygnuje jednak z puszczania muzyki, skoro zapisane transmisje już po fakcie będą mogły być wyciszone.

bDzylOwT

System, prawdę mówiąc, nie działa jeszcze zbyt dobrze. Internauci już zauważyli, że wyciszył nagranie przygotowane przez... samego Twitcha:

A skoro już przy zapisanych streamach jesteśmy, to zmieni się także sposób ich przechowywania. W całości będą one przechowywane tylko przez określony czas (14-60 dni). Jeśli jednak zostaną poddane edycji i zapisane w formie "najlepszych momentów", to będą leżeć na serwerach już do końca świata. Jedno wideo z takimi "najlepszymi momentami" z jednej transmisji będzie mogło mieć aż do dwóch godzin długości, więc przejmować powinni się tylko ci, którzy regularnie urządzają dłuższe streamy.

[Źródła: Twitch, Twitch]

Tomasz Kutera

326938080974624810
bDzylOxP