Koniec z graniem w samolotach?

Jak zapewne wiecie, w Boże Narodzenie na pokładzie amerykańskiego samolotu doszło do (na całe szczęście nieudanej) próby zamachu bombowego. Jak to w Ameryce bywa, natychmiast wzmożono środki ostrożności, nieraz posuwając się do przesady. Teraz amerykański urząd odpowiedzialny za bezpieczeństwo transportu rozważa zakaz wnoszenia na pokład samolotu jakichkolwiek urządzeń elektronicznych.

Koniec z graniem w samolotach?
marcindmjqtx

29.12.2009 | aktual.: 13.01.2016 16:12

Wydaje się, że to zbyt absurdalne, bo nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł się wybrać w podróż biznesową bez swojej komórki czy laptopa. Oczywiście mogłyby podróżować jako bagaż, tylko kto powierzyłby niezwykle cenne dla nas dane liniom lotniczym, które przecież lubią zgubić to i owo?

Z drugiej strony, ostatnio doprowadzono do lądowania samolotu tylko dlatego, że ktoś miał kłopoty żołądkowe i zdaniem załogi podejrzanie długo siedział w toalecie. Teraz myśli się o zakazie opuszczania swojego miejsca na godzinę przed lądowaniem (a co z potrzebami fizjologicznymi właśnie?), zatem absurdów nie brakuje.

Na razie to tylko pomysł, ale wcale nie jest wykluczone, że zostanie wprowadzony. To oznaczałoby brak możliwości przetrwania długiej podróży dzięki graniu na konsoli przenośnej, a to raczej niezbyt miła perspektywa.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościspołeczeństwousa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.