Koniec świata: World of Warcraft na Kinekcie

Co się dzieje gdy Najbardziej Każualowy Sprzęt Świata (TM) spotyka Najbardziej Nołlajfową Grę Świata (TM)? Świat się wali? Nie wiem, ale na zamieszczonym filmiku możecie się przekonać, jak gra się w World of Warcraft na Kinekcie. Ale, ale - jest tu jeszcze coś ciekawego. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać sterowanie w skomplikowanych grach na kontrolerze ruchowym Microsoftu, to może właśnie to jest odpowiedź.

marcindmjqtx

28.12.2010 | aktual.: 21.01.2016 17:43

Projekt został przygotowany przez naukowców z Institute for Creative Technologies na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Wszystko działa dzięki specjalnemu, stworzonemu przez nich, programowi FAAST (Flexible Action and Articulated Skeleton Toolkit), który konkretne ruchy ciała interpretuje jako polecenia wydawane przez klawiaturę. W tym wypadku wychylenia ciała do przodu lub tyłu oznaczają ruch, kamerę kontroluje się zaś poruszając lewą ręką na boki. Wykonując nią "chwyt" zaznacza się przeciwników, atakuje się zaś ruszając prawą ręką w różnych kierunkach. Brzmi to może skomplikowanie, ale na filmiku wygląda raczej na proste:

World of Warcraft with Microsoft Kinect using FAAST and OpenNI

Ciekawe jeszcze, co na to Microsoft (projekt został wykonany niezależnie od niego i Xboksa 360). "Poważne" gry na Kinekcie już nie wydają się tak niemożliwe, jak wcześniej. Czy kiedyś się ich jednak doczekamy?

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectworld of warcraft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.