Koniec sporu pomiędzy Bungie a zwolnionym kompozytorem muzyki m.in. do serii Halo i Destiny

Studio poszło po rozum do głowy i wypłaci Martinowi O'Donnellowi zaległe pieniądze.

Koniec sporu pomiędzy Bungie a zwolnionym kompozytorem muzyki m.in. do serii Halo i Destiny
marcindmjqtx

O'Donnell to weteran branży. W Bungie pracował przez 14 lat. W tym czasie stworzył sam albo pomagał przy produkcji ścieżek dźwiękowych wszystkich gier studia. Od kultowych Oni i Myth po Halo Reach. Jego kolejnym sukcesem miał być soundtrack Destiny, niestety przed premierą gry został zwolniony.

Według tego co zdradził mediom, został wyrzucony ze studia z dnia na dzień, nie otrzymując nawet żadnego wyjaśnienia. To bardzo przykre, zważywszy na jego zasługi względem firmy. Martin zdecydował się pozwać byłego pracodawcę o nie wypłacanie należnych mu dodatków za niewykorzystane urlopy i nadgodziny. Bungie wszystkich zarzutów się wyparło, ale zachowało przynajmniej resztkę honoru dochodząc z O'Donnellem do porozumienia.

Kompozytor otrzyma około 95,000 dolarów, na co składają się niewypłacone świadczenia oraz zadośćuczynienie. Cieszy mnie, że zakończyło się to bez dalszych pozwów i głośnych skandali. Nie lubię niepotrzebnych sporów rzutujących na renomę studia. Szczególnie tak dobrych jak Bungie.

[Źródło: VentureBeat]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościhalobungie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.