Koniec seksu z Keanu Reevesem. CD Projekt poucza moderów

Strona głównaKoniec seksu z Keanu Reevesem. CD Projekt poucza moderów
28.01.2021 11:07
cyberpunk 2077 keanu reeves
cyberpunk 2077 keanu reeves
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

Mody to błogosławieństwo i przekleństwo gier zarazem. Utalentowani moderzy potrafią wyczarować w produkcjach prawdziwe cuda, niejednokrotnie zaskakując samych twórców. W przypadku "Cyberpunk 2077" zaskoczyli aż za bardzo.

O fenomenie modu "Model swaps" do "Cyberpunka 2077", który skupia się przede wszystkim na podmienieniu modeli dwóch postaci - pisał już Barnaba. W teorii podmiana miała dotyczyć Judy i Panam. Ale wystarczyła chwila, by internauci puścili wodze fantazji i do wspólnych igraszek "zaciągnęli" m.in. Keanu Reevese'a.

Ekscesy eskalowały na tyle szybko, że głos w sprawie zajęli sami twórcy. Co w przypadku "Cyberpunk 2077" nie jest regułą.

"Najważniejszą zasadą dotyczącą treści generowanych przez użytkowników, a w szczególności modów do gier, jest to, że nie mogą one być szkodliwe dla innych" – czytamy w oświadczeniu CD Projekt Red. "W przypadku podmieniania modeli, zwłaszcza w scenach o charakterze erotycznym, może to być odebrane w taki sposób przez osoby, które użyczyły nam swojego wyglądu do stworzenia postaci w Cyberpunku 2077".

I podjęli radykalne, choć przewidywalne kroki – usunięcie modyfikacji.

"Fani tworzący własną zawartość muszą się upewnić, że mają pozwolenie od wszystkich zainteresowanych stron (którymi mogą być inne podmioty niż CD Projekt Red). W przypadku postaci wymyślonych przez nas na potrzeby gry pozwalamy Wam na dowolne modyfikowanie gry i po prostu dobrą zabawę. Jeśli jednak chodzi o modele prawdziwych ludzi zaproszonych przez nas do udziału w grze, uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od wykorzystywania ich w sytuacjach, które mogłyby zostać uznane za obraźliwe, jeśli nie macie ich wyraźnej zgody".

Jaki efekt przyniesie taka decyzja? Przeczuwam odwrotną do zamierzonej, ale rozumiem, że jej podjęcie było koniecznością.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)