Koniec posuchy na Xboksie? Microsoft ma w produkcji kilkanaście nowych gier

Koniec posuchy na Xboksie? Microsoft ma w produkcji kilkanaście nowych gier

Avowed
Avowed
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
17.09.2023 13:58, aktualizacja: 18.09.2023 08:29

Podczas prezentacji na tegorocznym Game Developers Conference przedstawiciele Xbox Game Studios dali do zrozumienia, że czasy niewielkiej liczby gier na wyłączność konsoli Microsoftu zbliżają się do końca.

Jedną z najpowszechniejszych obiegowych opinii dotyczących konsol aktualnej generacji jest ta, według której "na Xboksa nie ma gier". I chociaż oczywiście nie jest to prawda, to nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o wielkie, flagowe tytuły Microsoft pozostaje nieco w tyle za Sony. Jeden Starfield tego nie zmienił, niezależnie od jakości samej gry.

Wygląda jednak na to, że ta percepcja może się wkrótce zmienić. Crystin Cox i Peter Wyse z Xbox Game Studios podczas prezentacji na tegorocznym GDC (która została niedawno udostępniona w sieci) stwierdzili, że w obozie Microsoftu dzieje się naprawdę dużo.

Jest naprawdę sporo projektów, nad którymi aktualnie pracujemy, jest to kilkanaście róznych gier. Każda z nich jest całkowicie unikatowa i podchodzimy do nich bardzo indywidualnie.

Stwierdziła Crystin. Biorąc pod uwagę, ile developerów znajduje się aktualnie w obrębie Xbox Game Studios nie powinno to szczególnie dziwić. Faktem jest jednak również to, że od przejęcia Obsidianu czy inXile minęło już prawie pięć lat, a ciągle czekamy na jakieś większe produkcje od nich (choćby Avowed).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Być może już przyszły rok będzie korzystniejszy dla właścicieli Xboksów?

Dominik Gąska, współpracownik Polygamii

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)