Koniec Metropolis?

Koniec Metropolis?

Koniec Metropolis?
marcindmjqtx
27.10.2009 12:03, aktualizacja: 15.01.2016 13:42

Okazuje się, że "zmiany organizacyjne, mające na celu wykorzystanie pełnego potencjału zasobów ludzkich oraz technologicznych" w CD Projekt RED i Metropolis, o których pisaliśmy tutaj, może oznaczać nieco więcej niż redukcja etatów. Jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie może być to też koniec Metropolis.

Przypomnijmy - Metropolis Software to jedno z najstarszych polskich studiów. Są odpowiedzialni za takie tytuły, jak między innymi: Tajemnica Statuetki, Teenagent, Książę i Tchórz, Gorky 17, Gorky 0 czy chociażby Infernal (przy okazji polecamy odcinek Opowieści z Krypty poświęconych Metropolis). Firma dołączyła do grupy CDP w lutym 2008. Ostatnim oficjalnie ogłoszonym projektem, nad którym pracowali było They.

W związku z zapowiedzianymi zmianami część pracowników została przeniesiona do CD Projekt RED, reszta... cóż, oficjalny komunikat już był. W każdym razie, z około 35 osobowego zespołu, który półtora roku temu trafił do CDP Red, nie zostało za dużo.

Tej treści notkę mieliśmy przygotowaną od dłuższego czasu i w sumie jej nie publikowaliśmy, czekając na nowe informacje. No i się doczekaliśmy.

Wygląda na to, że w zeszły piątek odszedł zarząd Metropolis, zaś sama firma ma zostać oficjalnie zamknięta, choć finalna decyzja nie została podjęta.

Po raz drugi poprosiliśmy o komentarz CDP Red. Za pierwszym razem powiedziano nam, że wpis w KRS jest i Metropolis ma się świetnie. Jak będzie teraz?

326927378486421783
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)