Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Koniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia [Aktualizacja]

Strona głównaKoniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia [Aktualizacja]
27.04.2020 12:40
Koniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia [Aktualizacja]Koniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia [Aktualizacja]
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDmXNgkC

Deja vu.

bDmXNgjV

[Aktualizacja] Na stronie CD-Action pojawiło się oświadczenie wydawcy, w którym potwierdził on przykre wieści oraz zapewnił, że ukaże się jeszcze kilka numerów (rzecz tyczy się także magazynu PC Format). Dalsze losy pism "zostaną podjęte w nadchodzących miesiącach".

Jak donosi serwis PolskiGamedev.pl, redakcja CD-Action, jednego z najstarszych magazynów o grach w Polsce, dostała wypowiedzenie, co najprawdopodobniej oznacza, że wydawana od kwietnia 1996 roku pismo przestanie istnieć. Informację o wypowiedziach potwierdziły również nasze źródła, a niedługo później na stronie CD-Action.pl pojawił się w tej sprawie krótki komunikat redakcji.

325317286934427612

Dotychczasowy wydawca zrezygnował łącznie z wydawania 20 pism, na co główny wpływ miał oczywiście koronawirus i znaczący spadek sprzedaży gazet. Jak jednak sugeruje wspomniany już wpis na PolskimGamedevie, CD-Action było dość regularnie przycinane, a ostatni numer, mimo wydania cyfrowego, nie doczekał się dodatku w postaci pełnych wersji gry.

bDmXNgjX

Na razie nie wiadomo, czy serwis CD-Action.pl również nie będzie już prowadzony – na razie newsy się pojawiają. Wydawca, mimo wypowiedzeń, poprosił redakcję miesięcznika, by kolejne numery się ukazywały, bo ten miał już ponoć rozpocząć rozmowy z innym inwestorem… (mam deja vu).

Od siebie dodam tylko, że jest mi niezwykle przykro. Jako jeden z dwóch redaktorów (do niedawna jeszcze) martwej Polygamii doskonale wiem, co czuje redakcja w takich momentach – przyjmijcie wyrazy współczucia, koledzy i koleżanki.

Bartek Witoszka

bDmXNgkT