Konami znów nie zbierze punktów od graczy. Fanowski remake Metal Gear Solid anulowany

Shadow Moses, fanowski remake pierwszej części Metal Gear Solid, nie ujrzy światła dziennego. Powody anulowania tego projektu pozostają niejasne, ale raczej nikt nie ma wątpliwości, kto za nimi stoi.

Konami znów nie zbierze punktów od graczy. Fanowski remake Metal Gear Solid anulowany

05.03.2016 11:56

Airam Hernandez wziął na swoje barki zadanie odświeżenia pierwszego MGS-a niemal samodzielnie. W pracach pomagał mu jedynie Dan Meadowcroft, który zajął się oprawą dźwiękową. Dwójka miała nadzieje, że dzięki przeniesieniu klasycznego tytułu do silnika Unreal Ungine 4 uda się tchnąć w niego trochę życia. Bo tak, jak pod względem rozgrywki Metal Gear Solid pozostaje klasykiem, tak jego oprawa zestarzała się bardzo źle.

Swój projekt nazwali Shadow Moses. Przywodzi to na myśl inne fanowskie przedsięwzięcie - Black Mesa, czyli odświeżonego Half-Life’a, również nawiązującego w nazwie do lokacji z gry. Hernandez swoje prace rozpoczął w październiku 2015, umieszczając wtedy na facebookowej stronie projektu pierwszą grafikę koncepcyjną. Trzy miesiące później miał już trailer.

Shadow Moses Remake | First trailer |

Na filmie zobaczyć można było pierwsze miejsca, które udało się „odrestaurować”. Wśród nich m.in. pamiętne biuro, w którym toczy się jedna z najważniejszych walk z bossami w historii gier (mało mieliśmy tak pomysłowych przeciwników jak Psycho Mantis). Nie ulegało wątpliwości, że prace były wciąż na wczesnym etapie - pojawiają się tylko dwa modele postaci, Snake i żołnierz, a ich animacja jest jeszcze bardzo szczątkowa. A jednak materiał wzbudził olbrzymie zainteresowanie graczy. W ciągu pierwszego dnia obejrzało go ponad 100 tysięcy osób.

Umieszczając go w sieci, Hernandez pisał:

Niezależnie od jego dobrych intencji, trudno się było spodziewać, by Konami spojrzało łaskawym okiem na to przedsięwzięcie. Ostatnie decyzje japońskiej firmy raczej na to nie wskazywały. Ale jakaś iskierka nadziei była. Być może byłaby to dla niej okazja do częściowego odrobienia swojej reputacji u graczy?

Wystarczy spojrzeć na to, jakim uwielbieniem cieszy się Valve, choć ostatnią grę wydało w 2013 roku (i była to Dota 2). Ale firma Gabe’a Newella wie, jak postępować z fanami - wspomniany remake Black Mesa dostał jej pełne błogosławieństwo i pojawił się w oficjalnej dystrybucji na Steamie.

Obraz

Niestety, Konami to Konami. Na razie wprawdzie nie ma 100-procentowej pewności, że to decyzją japońskiej firmy wstrzymano prace nad Shadow Moses, ale trudno sobie wyobrazić cokolwiek innego. Hernandez napisał:

Twórca remake’a pracował w ostatnim czasie nad dodaniem do niego kolejnych postaci. Doszlifowywał modele Snake’a, Meryl i żołnierza, pracował też nad Gray Foxem. Shadow Moses miało również pozwalać na przełączanie się między trybami pierwszo- i trzecioosobowym.

Niestety, żadna z tych rzeczy ostatecznie nie ujrzy światła dziennego. Szkoda.

[Źródła: DSOGaming, Polygon, Forbes, Kotaku]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkonamiremake
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.