Konami szykuje się do starcia PES kontra FIFA w następnej generacji. Seabass schodzi ze sceny

Konami szykuje się do starcia PES kontra FIFA w następnej generacji. Seabass schodzi ze sceny
marcindmjqtx

30.05.2012 15:24, aktual.: 05.01.2016 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Problemy PES zaczęły się w momencie, kiedy w naszych domach zawitał Xbox 360 i PS3. Przy kolejnej zmianie sprzętowej taka sytuacja ma się nie powtórzyć. Dzięki Hideo Kojimie.

Nie żeby zaraz ojciec serii Metal Gear miał dostać nowe biurko i zająć się projektowaniem gry piłkarskiej. Chodzi o silnik Fox Engine stworzony przez Kojima Productions do tworzenia gier na następną generację konsol. To właśnie na nim będą śmigać kolejne odsłony Pro Evolution Socccer.

Naoya Hatsumi - producent PES 2013 - otwarcie przyznaje, że to EA Sports obecnie wygrywa:

Chcemy odzyskać koronę, kiedy nadejdzie kolejna generacja. Tego chcemy, a aby tego dokonać, będziemy potrzebowali nowego silnika[...]Słyszeliście o Fox Engine? Gdy seria szykuje się na technologiczne zmiany, nie brakuje też roszad personalnych. Stanowisko producenta opuszcza Shinji Takatsuka, ojciec największych sukcesów serii, ale i osoba często obwiniana za ostatnie niepowodzenia. Jego miejsce zajmie Kei Masuda. Fakt, że "Seabass" nie pracuje nad PES 2013 nie oznacza, że tworzy już PES-a na następną generację. Takatsuka pracuje ponoć nad czymś nowym. Czyżby nastąpiło ciche pożegnanie z serią?

źródło: Eurogamer

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także