Komu platynka za dolara, kooomu? Kuriozalna gra znów wystawia Sony na śmieszność

Komu platynka za dolara, kooomu? Kuriozalna gra znów wystawia Sony na śmieszność

Komu platynka za dolara, kooomu? Kuriozalna gra znów wystawia Sony na śmieszność
Maciej Kowalik
29.06.2017 14:47

Coraz dziwniejsze rzeczy można spotkać na wirtualnych półkach PlayStation Store.

W temacie cyfrowych targowisk z grami, te konsolowe zwykło się uważać za najbardziej ekskluzywne. Ze Steama już dawno zrobiło się wysypisko cyfrowych treści najrozmaitszej (nierzadko urągającej wszelkim normom) jakości, a o App Store czy Google Play lepiej w tym kontekście w ogóle nie wspominać.

Obraz

Ale tytuł "najdziwniejszej gry z PS Store" zmienił we wtorek właściciela.

Jego nowym posiadaczem zostało ★★★★★ 1000 Top Rated, które trafiło do sprzedaży w Stanach. Rozgrywka, polegająca na układaniu obrazków była tylko wymówką dla faktu, że platynowe trofeum wbijało się nawet w 20 minut. Więc tak naprawdę to za nie płaciło się tego dolca. Z czym autorzy nawet się nie kryli.

Sony zareagowało dopiero, gdy pseudo-gierka stała się tematem medialnych doniesień. Jak informuje Eurogamer, firma już ją usunęła i poprosiła autorów o zmianę tytułu oraz pozbycie się odniesień do trofeów w opisie.

Pytanie tylko czy firma ma pod to jakąś prawną "podkładkę". Fakt, że z powodu gry została obśmiana to ciut mało. Ciekawe w jakiej formie ★★★★★ 1000 Top Rated powróci do PS Store i jaki jest minimalny, zatwierdzony przez Sony, czas możliwego najszybszego wbicia platynki. Albo jej oficjalna cena.

Że też nam, w Europie takie perełki się nie trafiają...

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)