Coraz dziwniejsze rzeczy można spotkać na wirtualnych półkach PlayStation Store.

bESJurRx

W temacie cyfrowych targowisk z grami, te konsolowe zwykło się uważać za najbardziej ekskluzywne. Ze Steama już dawno zrobiło się wysypisko cyfrowych treści najrozmaitszej (nierzadko urągającej wszelkim normom) jakości, a o App Store czy Google Play lepiej w tym kontekście w ogóle nie wspominać.

325569745279793116

Ale tytuł "najdziwniejszej gry z PS Store" zmienił we wtorek właściciela.

bESJurRz

Jego nowym posiadaczem zostało ★★★★★ 1000 Top Rated, które trafiło do sprzedaży w Stanach. Rozgrywka, polegająca na układaniu obrazków była tylko wymówką dla faktu, że platynowe trofeum wbijało się nawet w 20 minut. Więc tak naprawdę to za nie płaciło się tego dolca. Z czym autorzy nawet się nie kryli.

Sony zareagowało dopiero, gdy pseudo-gierka stała się tematem medialnych doniesień. Jak informuje Eurogamer, firma już ją usunęła i poprosiła autorów o zmianę tytułu oraz pozbycie się odniesień do trofeów w opisie.

Pytanie tylko czy firma ma pod to jakąś prawną "podkładkę". Fakt, że z powodu gry została obśmiana to ciut mało. Ciekawe w jakiej formie ★★★★★ 1000 Top Rated powróci do PS Store i jaki jest minimalny, zatwierdzony przez Sony, czas możliwego najszybszego wbicia platynki. Albo jej oficjalna cena.

Że też nam, w Europie takie perełki się nie trafiają...

bESJurRF

Maciej Kowalik

Komentarze (1)
bESJurSv