Kolejny sezon rozgrywek w Playerunknown's Battleground wystartuje jeszcze w styczniu

Kolejny sezon rozgrywek w Playerunknown's Battleground wystartuje jeszcze w styczniu

Kolejny sezon rozgrywek w Playerunknown's Battleground wystartuje jeszcze w styczniu
Bartosz Witoszka
16.01.2020 11:10

Nowa mapa, a do tego system zniszczeń.

Choć PUBG nie jest najpopularniejszym battle royale’m dostępnym obecnie na rynku (koronę w tym temacie dzierży Fortnite), to produkcja Brendana Greena ciągle utrzymuje się w steamowej topce. Według Steam Charts, w Playerunknown's Battlegrounds gra codziennie od 500 do nawet 600 tysięcy graczy, a warto pamiętać, że gra dostępna jest również na konsolach (PS4 i Xbox One) i urządzeniach mobilnych. O grze nie mówi i nie pisze się tak często, jak za czasów bety, kiedy to dzień bez newsika o PUBG-u był dniem straconym (aż dziw ile przez te ponad dwa lata się zmieniło), ale ciągle trzyma się dobrze.

PUBG: Season 6 Reveal

Tym samym przyszła pora na zapowiedzenie sezonu szóstego wsparcia dla gry, który oprócz drobnych poprawek, wprowadzi zupełnie nową mapę przeznaczoną dla maksymalnie 64 graczy. Karakin to skalista wyspa u wybrzeży Afryki Północnej wyspa o wymiarach 2x2 km, która stanowiła niegdyś kryjówkę dla przemytników. Obszar pełny jest wzniesień i niewielkich skupisk budynków, gdzie te drugie będą stanowiły idealne miejsca na kryjówkę czy okazji do starć na bliskich dystansach. Mapa jest już dostępna na serwerach testowych i wraz z premierą szóstego sezonu (22 stycznia na komputerach osobistych i 30 stycznia na konsolach) zastąpi ona lodowy obszar o nazwie Vikendi.

PUBG: Season 6 Gameplay Trailer

Dużym urozmaiceniem ma być również destrukcja otoczenia – gracze dostaną specjalne granty wyburzające, a oprócz tego czarna strefa będzie stopniowo niszczyć kolejne budynki. Pociski wystrzelone z karabinów również będą zostawiać po sobie wyraźniejsze ślady, a twórcy mówią nawet o otworach, przez które będzie można zaglądać (raj dla snajperów). Dodany zostanie również pierwszy pojazd latający, którym będzie motoszybowiec.

Więcej informacji o aktualizacji dostępnych jest w tym miejscu – tam również kupicie przepustkę sezonową.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)