Kolejny czarny dzień w THQ - wydawca pozbył się trzech studiów i jednej serii

Widać ostatnie cięcia nie wystarczyły. Firma zarzuca serię MX vs. ATV.

marcindmjqtx

10.08.2011 | aktual.: 06.01.2016 12:13

Od dłuższego czasu w THQ następują spore zmiany. Kilka miesięcy temu, pomimo kasowego sukcesu Homefront, wydawca zamknął studio twórców gry, Kaos, oraz THQ Digital Warrington. Ostatnio pojawiła się informacja, że seria Red Faction nie będzie już kontynuowana z powodu jej marnych wyników. A teraz? Teraz firma informuje, że będzie odchodzić od tworzenia gier dla dzieci i na podstawie licencji filmowych (co akurat powinno cieszyć, bo takie Kung Fu Panda 2 było całkowitym gniotem) i zamiast tego skupiać się będzie na cenionych markach. Dodatkowo THQ zapowiada, że będzie się dalej interesować rynkiem cyfrowej dystrybucji i gier mobilnych oraz społecznościowych.

To ogólniki. Konkrety są takie, że dwa australijskie studia, Blue Tongue Entertainment (m.in. de Blob 2) oraz THQ Studio Australia (Megaming) zostaną zamknięte, a zespół w Phoenix odłączony od firmy. To właśnie ludzi z Phoenix byli odpowiedzialni za serię MX vs. ATV, której THQ nie zamierza już kontynuować. W sumie około 200 osób straci pracę, chociaż wydawca zaznacza, że mogą oni szukać posad w innych oddziałach firmy.

Ciekawe, czy to koniec długiej serii cięć.

Źródło: VG247

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.