Kolejny atak nostalgii - Sega Mega Drive odżyje na PC, Xboksie One i PlayStation 4

Kolejny atak nostalgii - Sega Mega Drive odżyje na PC, Xboksie One i PlayStation 4

Kolejny atak nostalgii - Sega Mega Drive odżyje na PC, Xboksie One i PlayStation 4
14.03.2018 19:41

Premiera 29 maja.

Firma Sega oficjalnie zapowiedziała kolekcję Sega Mega Drive Classics (w USA, gdzie konsola znana była jako Genesis, wyjdzie rzecz jasna pod tytułem Sega Genesis Classics). W jej skład ma wejść ponad 50 gier na tę kultową swego czasu platformę.

Wśród nich znajdą się tytuły takie jak Comix Zone, trzy części Golden Axe, trzy części Phantasy Star, Sonic the Hedgehog 1 i 2, trzy części Streets of Rage czy Virtua Fighter 2. Na pełną listę tytułów musimy jeszcze poczekać, ale część z nich da się odczytać z poniższego zwiastuna.

SEGA Genesis Classics is coming to PS4 and Xbox One!

Poza samymi grami pakiet oferować ma szereg współczesnych usprawnień w rodzaju osiągnięć, możliwości przewijania, dowolnego zapisywania stanu gry, itd. Pojawi się także możliwość grania wieloosobowego przez sieć.

I chociaż nie jest to ani pierwszy ani tym bardziej ostatni taki pakiet, to perspektywa posiadania wszystkich tych gier w jednym miejscu brzmi nad wyraz atrakcyjnie. Szczególnie dla kogoś, kto w czasach świetności tej konsoli mógł o niej w Polsce jedynie pomarzyć (chyba jej najbliższym przybliżeniem w naszych lokalnych warunkach była Amiga - ale o niej też mogłem tylko pomarzyć).

Tak że tak, pewnie. Dalej Sega!

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)