Kolejne prestiżowe wyróżnienie wędruje do Geralta

Kolejne prestiżowe wyróżnienie wędruje do Geralta

Kolejne prestiżowe wyróżnienie wędruje do Geralta
Maciej Kowalik
17.03.2016 16:05

Wiedźmin 3: Dziki Gon z tytułem najlepszej gry roku podczas GDC Awards. Ziarnko do ziarnka i mamy najczęściej honorowaną tym tytułem grę w historii.

Kolejne rozdanie nagród i kolejny triumf rodzimej produkcji. Dziki Gon zgarnął nagrody za najlepszą grę minionego roku oraz najlepszą technologię. Aż trzy wyróżnienia przytulił Sam Barlow i jego Her Story - za najlepszą grę na sprzęt przenośny, najlepszą innowację i najlepszą narrację. Pełną listę nagrodzonych znajdziecie tutaj. Zaznaczmy jeszcze, że Todd Howard z Bethesdy wrócił do domu z wyróżnieniem za życiowe dokonania, Markus "Notch" Persson odebrał nagrodę dla pioniera, a branża uhonorowała zmarłego prezesa Nintendo - Satoru Iwatę - poniższym montażem.

Satoru Iwata Game Developers Choice Awards Tribute

Ale wróćmy do Wiedźmina.

Być może pamiętacie, że w styczniu cieszyliśmy się ze 170 tytułów "gry roku" dla Dzikiego Gonu, jak wynikało z rachunków bloga GotyPicks. Już wtedy konkurencja była daleko w tyle. Teraz? Wiedźmin 3 ma już na koncie 251 takich wyróżnień. Drugi Fallout 4 tylko 56, trzeci Bloodborne 31.

Ale ważniejsze jest to, że 251 najważniejszych nagród od redakcji z całego świata oznacza, że Geralt pobił gigantów z lat poprzednich - The Last of Us (249 wyróżnień) i Skyrima (227 wyróżnień). Oczywiście wciąż opieramy się o wyliczenia bloga, a nie sztywną i absolutną metodologię jakiegoś profesjonalnego ciała, które zajmuje się podsumowywaniem takich rzeczy na poważnie. Więc warto traktować to z przymrużeniem oka. Ale też z dumą. Wszak Geralt naprawdę zarządził. Czasem wydaje mi się, że sami nie wiemy jak bardzo.

[źródło: Polygon, GotyPicks via neoGAF]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)