Kolejne nowości przypłyną do Sea of Thieves - zwierzęta, emotki, kosmetyka...

Kolejne nowości przypłyną do Sea of Thieves - zwierzęta, emotki, kosmetyka...

Kolejne nowości przypłyną do Sea of Thieves - zwierzęta, emotki, kosmetyka...
Łukasz Jarkiewicz
24.07.2019 17:45

...lepszy system trafień, mikrotransakcje...

Ostatnio napisałem o sporej aktualizacji do pirackiej gry, która wprowadziła między innymi beczki z prochem, masę usprawnień i serię nowych misji. Po publikacji okazało się, że na portalu znajduje się kilku żądnych przygód piratów, więc nie mogę zostawić ich na pastwę losu bez jakichkolwiek informacji. A tak się składa, że podsłuchałem paplaninę papugi o dalszych planach studia. Rare chce wprowadzić do morskich przygód więcej kosmetyki związanej ze statkami, zwierzęta domowe. Dodatkowo możemy liczyć na ulepszone wykrywanie trafień.

Mam też nieco złe wieści dla Waszych sakiewek pełnych złota (mam nadzieję, że pełnych). Studio chce sprzedawać niektóre z przedmiotów w sklepie z mikrotransakcjami. Dyskutowano o nim jeszcze przed premierą samej gry, ale dopiero teraz poznaliśmy więcej informacji za sprawą weekendowej aktualizacji, która rzuciła światło na więcej szczegółów.

Zapowiedziane przez studio zwierzęta domowe będą dostępne w sklepie. W tej chwili są gotowe do sprawdzenia na serwerach testowych. Niestety, ale nie podano informacji, która wskazywałaby na dzień ich obecności w grze na standardowych serwerach, więc należy uzbroić się w cierpliwość - ewentualnie butelkę rumu. Emotki podobnie do zwierzaków będę możliwe do zakupu w sklepie i oficjalnie trafią do gry w tym samym czasie. Natomiast w niedalekiej przyszłości gracze rozpoczną testowanie również ich. Nowe skórki zadebiutują dokładnie w tym samym czasie.

A teraz przejdźmy do tematów najważniejszych. Deweloperzy twierdzą, iż mikrotransakcje nie mają służyć zwiększaniu "siły" samych graczy. Poza tym konsumenci powinni wiedzieć wszystko na temat kupowanego przedmiotu (pstryczek w stronę skrzynek). Rare uznało również, iż społeczność graczy nie powinna być podzielona(pstryczek we wszystkie gry p2w). Mowa tu o rodzaju opcjonalności - nie przymusu. Zwierzęta i emotikony te warunki spełniają, więc będą płatne. Proste? Jak maszt!

Warto zwrócić uwagę na podobne zachowanie twórców Gears 5, którzy używali podobnych sformułowań. Zdecydowana reakcja państw odegrała w tym znaczącą rolę, ponieważ mogę kufer skarbów postawić na to, że nie jest to zwykły przypadek.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=5t43w7jP1cY

Wracając do testów... niektórzy śmiałkowie mogą sprawdzić także więcej ulepszeń bojowych, które niebawem mają zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym. Udoskonalenia w walce wręcz zostały już przetestowane, więc przyszła pora na zmiany w wykrywaniu trafień. To powinno ucieszyć fanów, ponieważ walka nie jest najmocniejszą stroną Sea of Thieves (zabraniam pisać, że każdy element jest na podobnym poziomie, bo woda jest akurat świetna).

Na koniec wytłumaczę pewną ciekawą kwestię. Nadchodzące zmiany są jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Z kolejnymi tygodniami do gry trafia coraz więcej zawartości. Pozwoliłem sobie nieco poczytać o reakcji samej społeczności na wprowadzane zmiany. I tutaj ciekawostka, tamtejsi piraci mają powody do zadowolenia. Napiszę więcej, domagają się większej ilości między innymi skórek, które pozwolą na większe możliwości personalizacji łajby. Cóż, czasy się zmieniają.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)