Kolejne fascynujące odkrycie: dzieci pragną zakazanego owocu

marcindmjqtx

02.03.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:27

Starsi czytelnicy na pewno pamiętają piosenkę Krzysia Antkowiaka, młodsi mogą zobaczyć ją powyżej. Po latach w końcu udowodniono naukowo, że coś w tym jest i słowa utworu nie zostały wzięte z kosmosu! Co dokonali tego słynni "amerykańscy naukowcy", a ludzie z imieniem i nazwiskiem - Brad Bushman z Uniwersytetu z Michigan i Elly Konijn z Uniwersytetu Amsterdamskiego. Po wykorzystaniu 310 holenderskich dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, jako królików doświadczalnych ustalili, że zakazany owoc nadal ma swoją magiczną moc i nieletni nadal pragną tego, co zakazane. Wyniki opublikowano w marcowym numerze pisma Pediatrics. Oczywiście nie pisalibyśmy o tym, gdyby gry wideo nie były również przedmiotem ich badań.

Wnioski? Dzieci nie powinny móc kupować sobie same gier, rodzice i pedagodzy powinni znać ryzyka z nimi związane (gorsze oceny!), zaś ludzie opowiedzialni za kategorie wiekowe powinni przemyśleć swoje systemy i wziąć pod uwagę zwiększone pożądanie tytułów dla młodych umysłów nieodpowiednich.

Wyobraźcie sobie co by to było, gdyby Matematyczne Przygody Czerwonego Kapturka dostały od PEGI 18+...

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkinauka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.