Kolejne części PES stworzą Europejczycy

Kolejne części PES stworzą Europejczycy

Kolejne części PES stworzą Europejczycy
marcindmjqtx
24.07.2012 13:00, aktualizacja: 05.01.2016 16:41

Konami chce lepiej oddać ducha europejskiego futbolu. A gdzie łatwiej o jego regularne dostawy, niż w Londynie?

Pamiętacie informację o tym, że Seabass rezygnuje z pełnionej przez wiele lat funkcji producenta serii PES? Konami szykowało się wtedy na walkę z EA Sports i próbę odebrania Fifie korony w przyszłej generacji. Najświeższe informacje wskazują na to, że nie były to słowa rzucane na wiatr.

W Londynie powstaje nowe studio, które będzie zajmowało się PES-em. Dzięki temu, autorzy mają być bliżej europejskiej kultury piłkarskiej i graczy - swoich klientów. Ten ruch Konami nadaje nowego sensu słowom Jona Murphyego, szefa europejskiej ekipy tworzącej PES-a. W czerwcu narzekał:

Moją rolą jest sprawienie, by autorzy tych gier mieli mocniejszy kontakt z fanami. Nie zawsze jest to łatwe, bo oni pracują w Japonii, a spora część nie mówi nawet po angielsku. Zapowiadał też reorganizację pracy w związku z przeniesieniem Seabassa do innych projektów i wpuszczeniu do prac nad PES-em "świeżej krwi". Teraz ta reorganizacja stała się faktem.

Londyńskie studio dopiero się tworzy, prowadzona jest rekrutacja na rozmaite stanowiska. Więc w PES 2013 ta zmiana wielkiej roli jeszcze nie odegra. Produkcja kolejnych części nie zostanie też przeniesiona w całości do Londynu, nowy oddział będzie współpracował z kolegami z Japonii. Ale jeśli chcieliście widocznego znaku, że idą zmiany, to chyba właśnie go dostaliście.

A jak sprawuje się PES 2013? Pamiętacie, że demo pojawi się już jutro, prawda?

źródło: Videogamer, Eurogamer

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)