Kojima pracował nad porażającym kontrolerem

Słowo "porażający" w nagłówku wcale nie jest użyte w przenośni. Zachwycony obecnie Natalem Hideo Kojima podczas prac nad Metal Gear Solid 4 pracował m.in. nad kontrolerem, który miał przepuszczać przez graczy prąd.

Kojima pracował nad porażającym kontrolerem
marcindmjqtx

27.09.2009 | aktual.: 07.01.2016 16:23

W jednym z opublikowanych przez Microsoft filmików, w których siedmiu japońskich deweloperów mówi o swojej wizji wykorzystania Project Natal, Kenichiro Imaizumi z Kojima Productions wypowiada się na temat zarzuconych przez firmę planów stworzenia własnego kontrolera:

Podczas naszej poprzedniej produkcji, próbowaliśmy zbudować własny kontroler. Prowadziliśmy wiele eksperymentów. Próbowaliśmy przepuszczać przez graczy fale elektryczne, dodać miernik pulsu, zbudować kontroler, który odpowiada na siłę nacisku gracza. Próbowaliśmy nawet stworzyć transformujący kontroler. Kojima wpadł na te pomysły, a my pracowaliśmy z producentem sprzętu. Cały czas myśleliśmy, że musimy mieć kontroler. A teraz Natal pokazuje, że nie potrzebujemy kontrolera. Cóż, jeśli o mnie chodzi, wolę jednak machać rękami przed kamerą niż być porażany przez kontrolem prądem. Wypowiedzi sześciu pozostałych japońskich twórców gier wysłuchacie tutaj.[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.