Kojima odszedł z Konami? Marka Metal Gear i tak będzie kontynuowana [AKTUALIZACJA]

Kojima odszedł z Konami? Marka Metal Gear i tak będzie kontynuowana [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx

20.03.2015 20:20, aktual.: 05.01.2016 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To pierwsze wciąż jest plotką. Raczej prawdziwą, ale plotką. To drugie to oficjalny komunikat wydawcy. Pojawia się też pytanie o przyszłość Silent Hills.

To wciąż świeża sprawa. Poszlaki wskazujące na to, że Hideo Kojima odszedł z Konami rozkręcały się wczoraj po południu, a kulminację znalazły w informacji Gamespotu o tym, że Kojima i reszta pracowników studia Kojima Productions odeszli z pracy po konflikcie z szefami Konami.

Samo Konami jeszcze wczoraj twierdziło, że razem z "panem Kojimą" będzie rozwijać i wspierać markę Metal Gear. Dzisiaj sytuacja wygląda już nieco inaczej. Konami wypuściło bowiem kolejny komunikat. Zapowiada w nim, że The Phantom Pain nie będzie końcem marki Metal Gear. Ta doczeka się bowiem nowej serii. Firma dodaje też, że rozpoczyna rekrutację na kluczowe stanowiska związane z tą produkcją.

Wygląda więc na to, że tym razem Hideo Kojima nie kłamał, twierdząc, że Phantom Pain będzie jego ostatnią grą z tej serii. Nowego Metal Geara stworzy już ktoś inny.

Ale patrząc na odejście Kojimy tylko przez pryzmat Metal Gear i Metal Gear Solid tracimy z oczu inny element układanki. Kojima miał przecież razem z Guillermo Del Toro stworzyć dla Konami nową część Silent Hill. Jeśli pożarł się z szefami, to pewnie tego nie zrobi. Pytanie czy będzie oznaczało to zmianę założeń projektu czy - odpukuję w niemalowane drewno - jego skasowanie.

[źródło: neoGAF]

[AKTUALIZACJA] Konami wydało oświadczenie. Wynika z niego kilka wniosków:

  • Hideo Kojima pozostaje zaangażowany w MGSV: The Phantom Pain (przyznaje to sam zainteresowany)
  • Kolejne odsłony będą powstawały w Konami

Odejście Kojimy nie jest więc potwierdzone, ale biorąc pod uwagę wszystkie plotki - wysoce prawdopodobne. Na szczęście dopiero po wydaniu gry. Oby zamieszanie jej nie przeszkodziło.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)