Kojarzycie The Park? Studio odpowiedzialne za Najdłuższą Podróż zaprasza na spacer po upiornym parku rozrywki

Kojarzycie The Park? Studio odpowiedzialne za Najdłuższą Podróż zaprasza na spacer po upiornym parku rozrywki

Kojarzycie The Park? Studio odpowiedzialne za Najdłuższą Podróż zaprasza na spacer po upiornym parku rozrywki
marcindmjqtx
14.10.2015 14:23, aktualizacja: 05.01.2016 14:52

Niestety, na bardzo krótki spacer.

Studio Funcom przygotowało grę inspirowaną twórczością Stephena Kinga i takimi tytułami jak Gone Home czy Zaginięcie Ethana Cartera - przygodówkę opartą na eksploracji, fabule i budowaniiu atmosfery. The Park zapowiadane jest jako psychologiczny horror, w którym główna bohaterka Lorraine szuka swojego zaginionego synka w opuszczonym parku rozrywki.

Z parkiem jest coś oczywiście mocno nie tak. "Nie tak" w stylu rozczłonkowanego ciała dziecka znalezionego za stoiskiem z watą cukrową albo pracownika miasteczka ginącego od upadku z diabelskiego młynu. Takie tam psikusy.

Dobra wiadomość jest taka, że The Park jest już na Steamie i ma swoją premierę 27 października. Kosztuje 10 euro. Pora na złą wiadomość: przejście gry ma zajmować od godziny do dwóch. To mniej niż przeciętny odcinek którejś z serii Telltale. Twórcy zapewniają jednak "intensywną narrację" - w sumie nie dziwne, jeśli chcą zmieścić swoją historię w tak skromnych ramach czasowych.

W trakcie szalenie rozbudowanej przygody poznamy zarówno mroczną przeszłość parku, jak i problemy Lorraine. The Park ma kłaść duży nacisk na psychologiczny aspekt horroru. Miejmy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie, a ekstremalnie krótki czas gry wynagrodzi nam świetne, pozostające w pamięci doświadczenie.

Poniżej obejrzycie zwiastun z komentarzem twórców, który bardzo dokładnie przybliży Wam, czym właściwie jest The Park:

Fun fact: z jakiegoś powodu Funcom bardzo reklamuje opcję wykrzykiwania imienia swojego dziecka w dowolnym momencie gry. Głos Lorraine ma brzmieć przy tym inaczej w zależności od sytuacji. Nie mam pojęcia, co w tym niesamowitego, widać jednak, że inspirowano się nie tylko Gone Home czy Zaginięciem Ethana Cartera, ale i Heavy Rainem.

[źródło: Eurogamer]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)