Knuckle Sandwich - mało która gra jest tak bardzo "indie"

Knuckle Sandwich - mało która gra jest tak bardzo "indie"

Knuckle Sandwich - mało która gra jest tak bardzo "indie"
Joanna Pamięta - Borkowska
21.03.2019 12:37

Jeszcze w tym roku na Steamie pojawi się pewna mocno odjechana produkcja.

Opowiem wam o cudownym indyku, który zmierza na Steama w tym roku. Rok temu człowiek o imieniu Andrew Brophy odpalił na Kickstarterze kampanię poświęconą grze RPG o wdzięcznym i wielce mylącym tytule Knuckle Sandwich. Wśród inspiracji wymieniał przygody Mario & Luigi: Superstar Saga oraz WarioWare, ale też Fargo, The Big Sleep i American Psycho. W cudownym Bright City, położonym na fikcyjnej australijskie wyspie, żyje sobie chłopaczek. Na co dzień pracuje w fast-foodzie, szykując kanapki. Niby zapowiada się niewinnie. Ale to tylko pozory.

Oto teaser z zeszłego roku, z muzyką autorstwa Nelwarda (ścieżkę dźwiękowa możecie zresztą odsłuchać tutaj - jest absolutnie wyczesana):

「KNUCKLE SANDWICH」Kickstarter Teaser

Są tajemnicze kulty, turowa walka i porachunki z gangami. Tytuł składa się z ośmiu rozdziałów, każdy osadzony w innej lokacji. Andrew Brophy przyznał, że jego celem było stworzenie RPG pozbawionego wszystkich tych cech, które zawsze go drażniły - czyli grindu, mnóstwa statystyk i tony przedmiotów w ekwipunku. Dlatego też jego tytuł składać się ma głównie z mnóstwa przeróżnych minigierek.

Grę można dostać do listy życzeń na Steamie. U mnie już jest.

Wielowątkowy scenariusz i przestrzenie pełne sekretów. Nawiązania do naszych lęków i zakopanych gdzieś na dnie duszy pragnień. Jazda bez trzymanki w stylu retro. Czuję, że to będzie coś wyjątkowego - zresztą, na stronie autora dostępne jest demo.

Dodam, że projekt na Kickstarterze został ufundowany w 12 godzin i odniósł wielki sukces. Knuckle Sandwich pojawi się jeszcze w tym roku.

325384010845532786
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)