Kłopoty Johna Romero

Jakub Jatkiewicz

19.10.2009 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alfonso John Romero, współzałożyciel id Software i człowiek, któremu świat zawdzięcza pojęcie "deathmatch" po raz kolejny, po przygodach z różnymi deweloperami, ma problemy. Tym razem dotyczą one jego nowego studia Slipgate Ironworks.

Po pierwsze Slipgate Ironworks w ostatnim czasie przeszło gruntowaną restrukturyzację, polegającą w głównej mierze na masowych zwolnieniach. Z tego co wyjawili byli już pracownicy z firmy musiało odejść około 50 osób. To nie koniec złych informacji. Pod znakiem zapytania leży również ostatni projekt Romera, mający być grą z gatunku MMO.

Co prawda właściciel studia Slipgate Ironworks, Gazillion, potwierdziło iż prace nad grą nie zostały wstrzymane, to jednak ma ona pojawić się w nowej formie, co może oznaczać, że Romero będzie zmuszony do rozpoczęcia swojej pracy praktycznie od nowa.

"Z powodu naszego skupienia się na dotarciu do jak najszerszego grona fanów MMO, zdecydowaliśmy się na zmianę formatu naszego projektu w Slipgate Ironworks, aby lepiej osiągnąć ten cel.

Gra, którą wydamy, będzie oparta na wysiłkach poniesionych aż do dzisiaj, ale stworzy ją mniejszy zespół, a pozostali pracownicy Slipgate dyskutują już na temat wielu otwartych miejsc w naszym planie wydawniczym".

fot.: Slipgate Ironworks

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)