Kingdom Under Fire 2 na pewno na PS3 i PC. Wersja na 360 nie jest pewna

Strona głównaKingdom Under Fire 2 na pewno na PS3 i PC. Wersja na 360 nie jest pewna
18.11.2010 18:18
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Doczekaliśmy się sporej niespodzianki związanej z Kingdom Under Fire 2. Do tej pory zakładałem, że oprócz PC gra zawita też na Xboksa 360. W końcu to na poprzedniej konsoli Microsoftu seria zaczęła swoje życia. Okazuje się jednak, że to konkurencja może być pewna wydania gry na swojej platformie.

bEgIlMlh

Powodem jest ponownie sztywna polityka Microsoftu dotycząca Xbox Live. Zapewne chodzi o płatności oraz długi proces certyfikacji aktualizacji. Dla gry MMO to bardzo ważne sprawy (w KUF2 nie będzie można grać offline). Blueside ma podstawową wersję gry działającą na Xboksie 360, a produkcja mogłaby zostać zakończona w przyszłym roku. Autorzy wciąż ścierają się jednak z Microsoftem, więc nie wiadomo, jak potoczą się jej losy.

Tworzenie gry pochłonęło już 20 milionów dolarów, nic więc dziwnego, że Blueside chce zmaksymalizować szansę zarobku wydając KUF2 na PS3. Firma chwali platformę Sony za możliwości, jakie otwiera przed twórcami gier MMO, które muszą być ciągle aktualizowane. Na razie premiera tej wersji planowana jest na 2012 rok.

[via Eurogamer]

bEgIlMlj

Maciej Kowalik

bEgIlMmf