Kingdom Come: Deliverance z datą premiery

Kingdom Come: Deliverance z datą premiery

Kingdom Come: Deliverance z datą premiery
10.06.2017 12:01

Polskim wydawcą historycznego RPG zostało CDP.

Jak informuje CDP, gra Kingdom Come: Deliverence trafi do sprzedaży w Polsce i na świecie 13 lutego 2018. Projekt czeskiego studia Warhorse Studios to RPG z elementami akcji, przeznaczone na PC i konsole.

Tym, co ma odróżniać Kingdom Come: Deliverance od Wiedźminów i innych Elder Scrollsów, ma być wyjątkowy świat gry. Całość toczyć się będzie w średniowieczu na terenie Świętego Cesarstwa Rzymskiego - a konkretniej niezależnego Królestwa Czech.

Z okazji ujawnienia daty premiery Kingdom Come: Deliverance pokazano również nowy zwiastun.

Kingdom Come: Deliverance – Rex, Familia et Ultio (zwiastun)

Fabuła gry rozpocznie się w 1403 roku, a gracz wcieli się w niej w pozornie nieznaczącego syna kowala - Henryka. W wyniku tragicznych wydarzeń wplącze się on w konflikt na najwyższych szczeblach władzy. Jego osią będzie rywalizacja o władzę pomiędzy Wacławem IV Luksemburskim i Zygmuntem Luksemburskim - synami zmarłego Karola IV Luksemburskiego, Świętego Cesarza Rzymskiego.

Kiedy wioska Henryka zostaje zrównana z ziemią przez najemników Zygmunta Luksemburskiego, postanawia on pomścić swoją rodzinę i najbliższych. Przy okazji wplątuje się w wojnę domową i walkę o przyszłość Czech, bo jakżeby inaczej.

A co to ma oznaczać dla graczy? Nieliniową fabułę z licznymi zadaniami pobocznymi, wymagającą mechanikę walki i otwarty, dynamiczny świat, reagujący na działania i decyzje podejmowane w trakcie kampanii. Tak przynajmniej obiecuje wydawca w informacji prasowej. Szczególnie intrygująco brzmią do tego zapowiedzi historycznego realizmu - to coś, co w grach ciągle spotyka się bardzo rzadko.

Obraz

CDP zapowiada jednocześnie, że gra ukaże się w polskiej wersji językowej. Lokalizacja będzie „kinowa” - obejmie więc jedynie napisy. Kingdom Come: Deliverance trafi do sprzedaży na PlayStation 4, Xboksa One i PC 13 lutego 2018.

Dla twórców Kingdom Come: Deliverance będzie debiutem. Studio zostało założone w sierpniu 2011 przez dwóch byłych pracowników 2K Czech (Mafia) i Bohemia Interactive (Operation Flashpoint, Arma). Pierwotnie nazwane Prague Game Studios, w 2014 roku zmieniło nazwę na Warhorse Studios.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)