Kingdom Come: Deliverance dostaje nowego patcha, ale to wciąż nie koniec poprawek

Kingdom Come: Deliverance dostaje nowego patcha, ale to wciąż nie koniec poprawek

Kingdom Come: Deliverance dostaje nowego patcha, ale to wciąż nie koniec poprawek
Krzysztof Kempski
30.03.2018 16:48, aktualizacja: 06.04.2018 16:24

Nowa aktualizacja łata wiele błędów, ale niepokojące jest to, że może powodować kolejne

Kingdom Come: Deliverance w dniu premiery nie było – mówiąc delikatnie – najlepiej przetestowaną grą, ale Warhorse nie ustaje w ulepszaniu jej. Właśnie zadebiutowała nowa łatka, naprawiająca kolejną część błędów, a także wprowadzająca ulepszone tekstury i dźwięk. Jest też parę nawiązań do wielkanocy, jak np. możliwość zbierania pisanek czy zapoznania się z czeskim zwyczajem obchodzenia lanego poniedziałku. Nawiązuje do niego Pomlazka, nowa żartobliwa broń, służąca w rzeczywistości do wydzielania Wielkanocnych klapsów. O konieczności odwiedzenia fryzjera w rzeczywistym świecie przypomina mi z kolei dodana w patchu 1.4. właśnie możliwość przycinania włosów i brody w łaźniach. Póki co aktualizacja 1.4 dostępna jest wyłącznie na PC, ale za tydzień trafi do konsolowców.

325538482447725170

Wszyscy zainteresowani muszą niestety ponownie uzbroić się w cierpliwość, bo aktualizacja waży aż 10,7 GB, jeżeli tylko macie na dysku aktualną grę. Pliki związane z teksturami i dźwiękiem trzeba pobrać osobno, są oznaczone jako darmowe DLC. Można mieć jednak wątpliwości czy warto to robić, bo gracze narzekają na brak znaczących różnic wizualnych. Dodatkowo instalacja tekstur powoduje u niektórych specyficzne błędy graficzne.

Pozostaje też kwestia dość niepokojących komentarzy użytkowników skarżących się na gorsze działanie gry po zainstalowaniu aktualizacji 1.4. To dosyć niepokojące w kontekście obietnic developerów odnośnie poprawy optymalizacji, która nie pojawiła się na liście zmian. Takowa wciąż by się przydała, a tu mamy do czynienia z regresem. Skupiono się za to na usunięciu większości błędów uniemożliwiających zaliczenie poszczególnych questów.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)