Kingdom Come: Deliverance dostaje nowego patcha, ale to wciąż nie koniec poprawek

Kingdom Come: Deliverance dostaje nowego patcha, ale to wciąż nie koniec poprawek
Krzysztof Kempski

30.03.2018 16:48, aktual.: 06.04.2018 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa aktualizacja łata wiele błędów, ale niepokojące jest to, że może powodować kolejne

Kingdom Come: Deliverance w dniu premiery nie było – mówiąc delikatnie – najlepiej przetestowaną grą, ale Warhorse nie ustaje w ulepszaniu jej. Właśnie zadebiutowała nowa łatka, naprawiająca kolejną część błędów, a także wprowadzająca ulepszone tekstury i dźwięk. Jest też parę nawiązań do wielkanocy, jak np. możliwość zbierania pisanek czy zapoznania się z czeskim zwyczajem obchodzenia lanego poniedziałku. Nawiązuje do niego Pomlazka, nowa żartobliwa broń, służąca w rzeczywistości do wydzielania Wielkanocnych klapsów. O konieczności odwiedzenia fryzjera w rzeczywistym świecie przypomina mi z kolei dodana w patchu 1.4. właśnie możliwość przycinania włosów i brody w łaźniach. Póki co aktualizacja 1.4 dostępna jest wyłącznie na PC, ale za tydzień trafi do konsolowców.

Obraz

Wszyscy zainteresowani muszą niestety ponownie uzbroić się w cierpliwość, bo aktualizacja waży aż 10,7 GB, jeżeli tylko macie na dysku aktualną grę. Pliki związane z teksturami i dźwiękiem trzeba pobrać osobno, są oznaczone jako darmowe DLC. Można mieć jednak wątpliwości czy warto to robić, bo gracze narzekają na brak znaczących różnic wizualnych. Dodatkowo instalacja tekstur powoduje u niektórych specyficzne błędy graficzne.

Pozostaje też kwestia dość niepokojących komentarzy użytkowników skarżących się na gorsze działanie gry po zainstalowaniu aktualizacji 1.4. To dosyć niepokojące w kontekście obietnic developerów odnośnie poprawy optymalizacji, która nie pojawiła się na liście zmian. Takowa wciąż by się przydała, a tu mamy do czynienia z regresem. Skupiono się za to na usunięciu większości błędów uniemożliwiających zaliczenie poszczególnych questów.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)