Kinecta nie ma w polskich sklepach?

Kinect sprzedał się na całym świecie w kilku milionach egzemplarzy. W Polsce? Nie wiadomo. Microsoft twierdzi, że są problemy z dostępnością sprzętu w sklepach.

marcindmjqtx

14.01.2011 | aktual.: 06.01.2016 14:31

Na oficjalnym facebookowym profilu Kinecta w Polsce, przedstawiciele firmy piszą:

Nie udało się Wam jeszcze zdobyć swojego Kinecta? Tak. Wiemy. Bardzo trudno znaleźć je w sklepach. Już w ten weekend sytuacja się poprawi, ponieważ do sklepów na terenie całego kraju przyjeżdżają właśnie kolejne sensory. Trzeba się jednak spieszyć, bo ich ilość jest ograniczona. Co jest przyczyną tych braków? Tomasz Świesciak, z biura prasowego Xbox Polska, powiedział, że trudności są spowodowane "dużym zainteresowaniem Kinectem w Polsce", a wszystkie egzemplarze urządzenia, które trafiają na rynek "są natychmiast sprzedawane". Dokładnych danych dotyczących sprzedaży Kinecta firma zdradzać nie chce, ale podobno "przeszły oczekiwania".

O dobrej sprzedaży Kinecta informowaliśmy już przed premierą urządzenia, kiedy to ilość zamówień sprawiła, że właściciele sklepów narzekali na problemy z zaopatrzeniem. Teraz, dwa miesiące po premierze, problemy nie zniknęły.

Biorąc pod uwagę specyfikę polskiego rynku, można przypuszczać, że Microsoft trochę nie docenił liczby osób zainteresowanych nabyciem urządzenia. Gdyby chętnych nie było, to Kinect zalegałby na sklepowych półkach.

Z drugiej strony, jeśli zajrzymy na Allegro, to bez problemu znajdziemy kilkadziesiąt ofert z całego kraju dotyczących kontrolera. Choć niektórzy sprzedawcy żądają więcej, niż wyjściowe 649 złotych.

Czy ktoś z Was próbował ostatnio nabyć Kinecta i nie mógł go znaleźć w swoim sklepie?

[via Facebook]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolska360
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.