Kinect waży kosmonautów. Na oko

Wchodzenie na wagę w stanie nieważkości jest bezcelowe. Jak zatem sprawdzić, czy astronauci nie objedli się zbytnio świątecznym indykiem? Z pomocą znów przychodzi coraz bardziej uniwersalny czujnik ruchu Microsoftu

Kinect waży kosmonautów. Na oko
marcindmjqtx

28.12.2011 | aktual.: 21.01.2016 17:10

Tak naprawdę w przestrzeni kosmicznej trudno przytyć, poważnym problemem jest natomiast utrata masy mięśniowej spowodowana ich zanikiem. Każdy mieszkaniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej musi więc spędzić na ćwiczeniach dwie godziny dziennie, inaczej po powrocie na Ziemię byłby w opłakanym stanie.

Do tej pory kosmonauci sprawdzali masę ciała przy pomocy archaicznego, zajmującego mnóstwo bezcennego miejsca urządzenia składającego się z mierników połączonych z oscylującym siodełkiem.

Specjaliści z L'istituto Italiano di Tecnologia w Turynie opracowali nową metodę wykorzystującą czujnik ruchu Microsoft Kinect. Tworzy on przestrzenny model astronauty i posiłkując się bazą 28 tys. zmierzonych wcześniej ludzi oblicza jego statystyczny wzrost i wagę . Robi to z dokładnością do 97%. Zanim jednak naukowcy odtrąbią pełen sukces muszą przetestować swój pomysł w stanie nieważkości, podczas lotu parabolicznego.

Podobne rozwiązanie mogłoby być wbudowane w...każde lustro (np. z funkcją porównywania wyników z listą znajomych na Facebooku). Tylko kto by się na to odważył?

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkinectmicrosoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.