Kinect w Księdze Rekordów Guinnessa

Nowy kontroler Microsoftu - Kinect -  trafił do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii ''najszybciej sprzedające się urządzenie z działu elektroniki użytkowej'' bijąc tym samym wyniki ustanowione przez ogromnie popularnego iPhone'a czy iPada. W dwa miesiące od premiery sprzedało się około 8 milionów Kinectów.

marcindmjqtx

Oznacza to, że dziennie Microsoft sprzedawał około 133,333 kontrolerów ruchowych, zaś rekord został ustanowiony w 60 dni - to zresztą było jedno z kryteriów, aby dostać się do KrG. To naprawdę świetny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo wysoką cenę urządzenia.

Co ciekawe Kinect, nie będący przecież konsolą, pobił w wynikach sprzedaży - jeśli chodzi o dwa pierwsze miesiące - Nintendo Wii (3,7 milionów) czy GameBoy'a Advance (4,16 milionów), już o PlayStation 2 (3,68 milionów) i PlayStation 3(2,23 milionów) nie wspominając.

Z kolei wspominany iPad sprzedał się w ilości trzech milionów przez pierwsze osiemdziesiąt dni sprzedaży, choć produkt Apple miał zdecydowanie łatwiej, gdyż był niejako ''samowystarczalny'' zaś każdy nabywca Kinecta musiał, co oczywiste, być również posiadaczem Xboksa 360.

Marcin Lubowiecki

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360kinect
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.