Kinect mozołem tysięcy nauczy się siadać

Kinect mozołem tysięcy nauczy się siadać
06.08.2010 17:02
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Piramidy powstały dzięki mrówczej pracy tysięcy ludzi, którzy w pocie czoła toczyli kamienne bloki w górę i w dół. Został po nich zanurzony w piachu pomnik trwalszy od tysiącleci. Teraz, dzięki mozolnej i drobiazgowej pracy innych osób, Microsoft nauczy Kinect, co to właściwie znaczy, że ktoś siedzi na kanapie.

Widzicie, roboty, komputery, sztuczna inteligencja jako taka, nie rozumują w tych samych kategoriach co ludzie. Mogą oczywiście rozpoznać jaką człowiek ma na sobie koszulkę i jakiej drużynie kibicuje, ale pojęcie "zmęczenia" i "późnego wracania do domu" jest dla nich dosyć abstrakcyjne. Dlatego w swoim planie przejęcia kontroli nad światem nie przewidziały, że ludzie mogą od czasu do czasu usiąść na kanapie.

Niestety Microsoft, spiskująca na rzecz maszyn korporacja, postanowiła szybko naprawić ten błąd. Po pomoc udała się do Amazona, który poza sprzedawaniem książek oferuje też usługę o wszystko mówiącej nazwie Mechanical Turk. Polega ona na tym, że tysiącom ludzi zleca się do wykonania proste, nisko płatne zadania.

Tym razem zlecono im oglądanie setek czarno-białych filmików i zaznaczanie, gdzie widoczne na nich postacie mają ręce i głowy. Wszystko po to, aby ułatwić Kinectowi zrozumienie, czym jest "siedzenie na kanapie":

[via Kotaku]

Konrad Hildebrand

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)