Kiedy Final Fantasy XVI trafi na PC? Niestety - nieprędko

Kiedy Final Fantasy XVI trafi na PC? Niestety - nieprędko

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
28.02.2023 19:25

Nieposiadający konsoli Sony fani japońskiej serii trochę poczekają na jej najnowszą odsłonę. Twórca gry pozbawia w tej kwestii jakichkolwiek złudzeń.

W wypowiedzi dla japońskiego bloga PlayStation producent Final Fantasy XVI odniósł się do kwestii czasowej wyłączności gry na PlayStation 5 i potencjalnej premiery na PC. Jako że umowa z Sony obowiązuje przez pół roku, pojawiły się przypuszczenia, że po takim czasie pojawi się wersja PC.

Jak jednak tłumaczy Naoki Yoshida, nie jest to takie proste. Sam temat wyłączności PS5 to jedno, ale pozostają jeszcze kwestie techniczne. Gra aktualnie optymalizowana jest z myślą o PS5 i przygotowanie wersji PC wymagać będzie dodatkowych nakładów pracy - przez co potrwa to zapewne dłużej niż te pół roku. Jak stwierdził:

Nawet gdybyśmy zaczęli optymalizację na PC od razu po premierze wersji PS5, nie damy rady jej ukończyć w pół roku, więc gra nie ukaże się w tak szybkim czasie. Chciałbym, żeby w końcu pojawiła się na PC i myślę, że tak będzie, ale nie jestem na etapie, na którym mógłbym powiedzieć, kiedy to nastąpi.

Dodał, że robi wszystko, by Final Fantasy XVI było "najlepszą grą na świecie". Nie chce, żeby ludzie wstrzymywali się z kupnem wydania na PS5 w oczekiwaniu na wersję PC i jeżeli takowa ukazałaby się pół roku później to "może odejść z firmy".

To ostatnie dodane było żartem, ale trudno tu tak naprawdę zrozumieć, czy chodzi tu faktycznie o kwestie techniczne czy warunku umowy z Sony.

Tak czy inaczej - na zagranie na PC niestety trochę poczekamy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)